Valsts policija aicina ievērot piesardzību atpūtā pie ūdens

Foto: iAuto.lv
VP | 10.06.2021

Aizvadītajā nedēļas nogalē Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā fiksēts gadījums, kad mazgadīgi bērni bez vecāku vai citu pieaugušo uzraudzības atradušies ūdenstilpnes tuvumā. Valsts policija atgādina par drošību atpūtā pie ūdens.

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 6. jūnijā, īsi pēc pulksten sešiem vakarā kāda iedzīvotāja Vidzemē ziņoja par to, ka bērni bez pieaugušo uzraudzības atrodas pie ūdenstilpnes. Izbraucot policijas norīkojumam, konstatēts, ka trīs mazgadīgi bērni, kamēr mamma atrodas darbā, nolēmuši papeldēties. Policija izsaka pateicību iedzīvotājai, kura nepalika vienaldzīga un, rūpējoties par bērnu drošību, nekavējoties ziņoja policijai.

Valsts policija atgādina vecākiem neizlaist savas atvases no redzesloka un nepārtraukti pieskatīt bērnus, kamēr viņi atrodas ūdenī vai tiešā tā tuvumā.  Tāpat bērni jāpieskata arī tad, kad viņi peldas piemājas dīķī vai uzstādītajos baseinos, jo nereti nelaimes mēdz notikt arī it kā pašiem šķietami ikdienišķās un drošās vietās. Ūdens nelaimes visbiežāk notiek klusi, tāpēc aicinām visu savu uzmanību veltīt bērnu drošībai, noliekot malā viedierīces.

Tāpat policija atgādina vecākiem pārrunāt ar bērniem jautājumus, kas saistīti ar drošību pie ūdens un rīcību ārkārtas gadījumos, lai atpūta pie ūdens nepārvērstos traģēdijā. Vecākiem un citiem pieaugušajiem jāņem vērā, ka bērni mācās skatoties, kā rīkojas viņu vecāki un citi pieaugušie – ja pieaugušie būs neapdomīgi un pārkāps drošības noteikumus, tā rīkosies arī bērni.

Gadījumā, ja notikusi nelaime uz ūdens, nekavējoties izsauciet palīdzības dienestus. Laicīga glābēju vai neatliekamās palīdzības ierašanās var glābt kāda cilvēka dzīvību.

 

Foto: iAuto.lv