Ugunsgrēkā cietušais kuģis "Escape" pietauvots Rīgas ostā

Foto: Jūras spēki
Nozare.lv | 24.02.2023

Ugunsgrēkā cietušais kuģis "Escape" pietauvots Rīgas ostā ceturtdien vēlu vakarā, un kuģa apkalpe patlaban veic pasākumus, lai atjaunotu kuģa sistēmu un mehānismu darbību, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas brīvostas pārvaldes pārstāve Liene Ozola.

"Escape" pietauvots ostā pie piestātnes EO14.

Kopš kuģa pietauvošanas piestātnē ir veikta kuģa pilnīga degšanas vietas fiziska apskate un ventilācija, lai mašīntelpā var atgriezties un uzsākt darbu kuģa apkalpe.

Kuģim piekļuve ir atļauta tikai apkalpes locekļiem un personām, kas ir iesaistītas negadījuma izmeklēšanā.

Ir atjaunota kuģa elektroapgāde. Kuģa krava negadījumā nav cietusi.

Ozola norādīja, ka tālāko rīcību, tai skaitā lēmuma pieņemšana par to, cik ilgi kuģis uzturēsies ostā un kad tiks organizēta kravas izkraušana, koordinē kuģa aģents ar stividorkompāniju, saskaņojot to ar Rīgas ostas kapteiņdienestu.

Jau ziņots, ka naktī uz trešdienu plkst.2.42 Jūras spēku Krasta apsardzes dienesta Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs (MRCC Rīga) saņēma informāciju no Rīgas jūras līcī esošā kravas kuģa "Escape", ka uz tā izcēlies ugunsgrēks, ko nav izdevies nodzēst ar autonomās ugunsdzēsības sistēmu. Ugunsgrēks sākās motortelpā un izplatījās pa kuģa virsbūvi.

Plkst.2.57 kuģa "Escape" apkalpe pameta to glābšanas laivā. Savukārt centrs deva uzdevumu blakus esošajam kravas kuģim veikt apkalpes glābšanu. Visi 15 kuģa "Escape" apkalpes locekļi tika uzņemti uz kuģa "Kairit" klāja, kas viņus nogādāja Rīgas ostā.

Kuģis "Escape" bija ceļā no Klaipēdas uz Rīgu.

Velkoņi cietušo kuģi tauvā atvilka līdz vietai, kas atrodas netālu no Rīgas ostas. 

"Escape" kuģoja zem Nīderlandes karoga, un uz tā konteineros ir bīstama krava - polimēri un krāsu materiāli.

Ugunsgrēku izmeklēs Nīderlandes satiksmes drošības izmeklēšanas iestādes.

Foto: Jūras spēki