Rīgas ostā ierodas NATO pirmās pastāvīgās jūras spēku grupas kuģi

Foto: Publicitātes attēls
NBS | 28.10.2022

No 28. līdz 31. oktobrim Rīgas pasažieru ostā plānotā vizītē ieradīsies šobrīd Baltijas jūrā izvietotās NATO pirmās pastāvīgās jūras spēku grupas (SNMG1) karakuģi, demonstrējot NATO klātbūtni un stiprinot kolektīvās aizsardzības principus Baltijas jūras reģionā.

SNMG1 sastāvā ir Nīderlandes  fregate “Tromp”, Norvēģijas fregate “Roald Amundsen”, Dānijas fregate “Esbern Snare” un  Norvēģijas apgādes kuģis “Maud”. SNMG1 komandiere ir komodore Žanete Morana (Jeanette Morang). Šādas regulāras vizītes ostās stiprina sadarbības saites ar sabiedrotajiem un parāda to gatavību uzturēt drošību un aizsardzību Baltijas jūras ūdeņos.

Pirms vizītes Rīgā SNMG1 piedalījās militārajās mācībās “Joint Warrior”, kurās tika trenēta gatavība reaģēt uz jebkāda veida draudiem, atbilstoši esošajai ģeopolitiskajai situācijai.

Baltijas jūras reģions ir stratēģiski nozīmīgs ne vien Eiropas drošībai, bet arī Ziemeļatlantijas Līguma organizācijai kopumā – sešas alianses dalībvalstis robežojas ar Baltijas jūru, bet vēl divas reģiona valstis ir iesniegušas pieteikumus dalībai NATO.

SNMG1 ir viena no četrām NATO pastāvīgajām Jūras spēku grupām. NATO pastāvīgās Jūras spēku grupas veido NATO Reaģēšanas spēku jūras komponenti, kas darbojas kā tūlītējas reaģēšanas spēki, spējot nekavējoties veikt operācijas jebkurā vietā. NATO pastāvīgo Jūras spēku grupu uzdevums ir nodrošināt aliansi ar pastāvīgiem jūras spēkiem, kas vienmēr atrodas jūrā, spēj veikt misijas miera un krīzes laikā. Piedaloties sabiedroto valstu Jūras spēku treniņos un apmācībās, tiek uzturēta gatavība, nodrošinot sadarbību un savietojamība jūrā.

Informācija iedzīvotājiem!

30. oktobrī no plkst. 12.00 līdz 15.00 Rīgas Pasažieru ostas kuģu piestātnēs MK-3 un MK-4 iedzīvotājiem būs iespēja uzzināt vairāk par trīs no četriem NATO pirmās pastāvīgās jūras spēku grupas karakuģiem, kā arī apskatīt Zemessardzes 1. Rīgas brigādes un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas militāro tehniku.  Kuģi netiks atvērti apskatei.

Pasākuma laikā ieeja piestātnēs MK-3 un MK-4 būs no pasažieru termināļa puses, savukārt izeja – pie Vanšu tilta.

Informējam, ka drošības apsvērumu dēļ izlases kārtībā pie ieejas var tikt pārbaudītas iedzīvotāju personīgās mantas.

 

Foto: Publicitātes attēls