Pie Vjetnamas aizdedzies kravas kuģis ar 4500 jauniem automobiļiem

Foto: Ekrānbilde no Telegram
iAuto | 06.02.2023

Kravas kuģis Ah Shin savās tilpnēs transportējis aptuveni 4500 jaunus Chery automobiļus, starp kuriem bijuši arī elektroautomobiļi.

Mediji vēsta, ka netālu no Vjetnamas ostas pilsētas Vungtau aizdedzies kravas kuģis Ah Shin, kas bija ceļā no Dienvidkorejas uz Singapūru.

4.februārī kuģa kapteinis ziņojis par dūmiem kravas tilpnē un aizdegšanos, kas sākusies starp astoto un desmito stāvu. Kuģa apkalpe uzsāka dzēšanas darbus, izlietojot visus 50 tonnu speciālo līdzekļus krājumus, taču ugunsgrēku apdzēst neizdevās. Tā kā uz borta atradās arī elektroautomobiļi, dzēšanu ar ūdeni neizmantoja. 5.februārī kapteinis lūdza palīdzību Vjetnamas speciālistiem, bet tās pašas dienas vakarā ugunsgrēku izdevās lokalizēt.

Tiek ziņots, ka visa apkalpe, kas nokomplektēta no aptuveni 20 krievu jūrniekiem, atrodas uz kuģa, neviens no viņiem nav cietis, taču visas automašīnas esot sadegušas.

Kuģis šobrīd ir sasvēries par 5 grādiem un atrodas netālu no Vjetnamas krastiem. Aizdegšanās iemesli nav zināmi.

Jau ziņots, ka aptuveni pirms gada Atlantijas okeānā aizdegās Volkswagen nofraktētais kravas kuģis Felicity Ace ar 4000 Porsche, Audi, Bentley un Lamborghini. Visas automašīnas sadega, bet kuģis pēc kāda laika nogrima okeāna dzelmē. Toreiz tika runāts, ka aizdegšanos esot izraisījis kāds no elektroautomobiļiem, kas atradās Felicity Ace tilpnē.

Lai gan skaidru pierādījumu tam nebija, atsaucoties uz pieredzi, kas gūta no šī notikuma, šī gada janvārī Norvēģijas prāmju operators Havila Kystruten savos kuģos aizliedza visu veidu elektrificēto automašīnu pārvadāšanu, pakļaujot aizliegumam elektriskos, hibrīda un ar ūdeņraža degvielu darbināmos transportlīdzekļus.

 

Foto: Ekrānbilde no Telegram