Igauņu prāmis uztriecas piestātnei (+ VIDEO)

Foto: Ekrānbilde no Youtube.com
Nozare.lv | 23.07.2021

Pasažieru prāmis "Toll", kurā trešdien uz Muhu salu devās Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida, tehnisku iemeslu dēļ Kuivastu piestātnes tuvumā kļuvis nevadāms, bet saskaņā ar ziņu aģentūras BNS rīcībā esošo informāciju bojājumu cēloņi šobrīd nav zināmi.

Prāmis, kas kursē starp Virtsu Igaunijas kontinentālajā piekrastē un Kuivastu Muhu salā, ap  plkst.14.40 ietriecās piestātnē ar četru mezglu (aptuveni septiņu kilometru stundā) ātrumu un rezultātā tika deformēta automobiļu rampa. Prāmju ostas drošības kameru ieraksti liecina, ka triciens bijis ļoti spēcīgs, bet cilvēki incidentā nav cietuši un kuģa korpusā nopietni ārēji bojājumi nav redzami.

Sadursmes brīdī cietis prezidentes automašīnas priekšējais stikls un motora pārsegs.

Saskaņā ar  oficiāli neapstiprinātām ziņām prāmja apkalpe uz komandtiltiņa tieši pirms piestāšanas Kuivastu atklājusi, ka kuģis kļuvis nevadāms un tā ātrumu nav iespējams samazināt parastajā ceļā, tādēļ kuģis piestātni sasniedzis ar minēto ātrumu, kāds tam parasti ir, vēl tikai tuvojoties tai.

Brauciena laikā uz komandtiltiņa pabijusi arī Kaljulaida, bet, kā norādījis prezidentes preses sekretārs Tāvi Linnamē, avārijas brīdī viņa tur vairs nav atradusies. Pēc BNS ziņām, sadursmes brīdī prezidente kopā ar prāmja kapteini bija devusies automobiļu klāja virzienā.

Igaunijas drošības izmeklēšanas birojs pagaidām nav sācis notikušā izmeklēšanu, bet ir gatavs to darīt, ja izrādītos, ka tam ir pamats.

"Šobrīd mēs uzskatām, ka nav noticis nekas tāds, kādēļ būtu jāmaina regulējums un procesi, tādēļ pagaidām neesam ierosinājuši izmeklēšanu," aģentūrai sacījis biroja vadītājs Renē Arikass. Pēc viņa teiktā, pagaidām izmeklēšana uzticēta Satiksmes departamentam, un tā amatpersonas trešdien apmeklējušas notikuma vietu, uzklausījušas lieciniekus, izpētījušas videokameru ierakstus un iekārtas.

Prāmju operatora "TS Laevad" preses dienesta vadītāja Trīna Ruma ceturdien atteikusies komentēt notikušā cēloņus.