Fidži arestē Krievijas oligarha Kerimova superjahtu

Foto: Ekrānbilde no Youtube.com
Nozare.lv | 15.04.2022

Klusā okeāna salu valsts Fidži policija arestējusi starptautiskajām sankcijām pakļautā Krievijas finanšu un rūpniecības grupas "Nafta Moscow" īpašnieka Suleimana Kerimova superjahtu, vēstī vietējie mediji.

106 metrus garā jahta "Amadea", kas ir apmēram 325 miljonus ASV dolāru (300 miljoni eiro) vērta, otrdien iebraukusi ostā Fidži.

Policija uz nopratināšanu aizturējusi "Amadea" apkalpes locekļus, vēsta laikraksts "Fiji Sun".

Vietējās policijas komisārs Sitiveni Kiliho klāstījis, ka jahta pietauvota pirms nepieciešamo muitas atļauju saņemšanas un Fidži varasiestādes sadarbojas ar ārvalstu kolēģiem sankciju piemērošanā.

Fidži ostu prasības paredz, ka ikvienai jahtai, kas ierodas valstī, ir jāsaņem Veselības un Tirdzniecības un transporta ministrjas, kā arī Imigrācijas departamenta atļaujas.

Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā par vienu no Krievijas prezidenta Vladimira Putina tuvākajiem sabiedrotajiem uzskatīto Kerimovu savos sankciju sarakstos iekļāvušas ASV, Lielbritānija un Eiropas Savienība.

Saistībā ar starptautiskajām sankcijām, kas paredz arī Krievijas pilsoņu aktīvu iesaldēšanu gan Eiropā, gan citviet pasaulē tiek arestētas sankcijām pakļauto krievu bagātnieku villas, jahtas, lidmašīnas, banku konti un citi aktīvi ārpus Krievijas.

Foto: Ekrānbilde no Youtube.com