DB Schenker maršrutā laiž konteinerkuģi bez apkalpes uz klāja

Foto: Publicitātes attēls
DB Schenker | 12.05.2022

Pasaules vadošais loģistikas uzņēmums “DB Schenker” pie Norvēģijas krastiem plāno sākt ekspluatēt bezpilota elektrisko konteinerkuģi, iezīmējot pagrieziena punktu tirdzniecības flotes vēsturē.

"Šis unikālais projekts iezīmē vēl vienu lielu soli ceļā uz videi nekaitīgākām piegādes ķēdēm un pilnībā atbilst mūsu ambiciozajai vēlmei padarīt jūras transportu vēl ilgtspējīgāku," uzsver “DB Schenker” valdes loceklis Igaunijā Kristo Vragers.

Par pamatu nulles izmešu konteinerkuģa būvēšanai tiks ņemts norvēģu izcelsmes uzņēmuma “Naval Dynamics” projekts AutoBarge 250, un tas pārvadās kravas starp mēbeļu uzņēmuma “Ekornes” rūpnīcu Ikornnēsē (Ikornnes) un Olesunnas ostu. Šo attālumu - 43 kilometrus - kuģis veiks aptuveni trīs stundās, un tas spēs uzņemt līdz 300 tonnām kravas.

Lai gan uz kuģa nebūs apkalpes, tas nenozīmē, ka kuģis pārvietosies pilnīgi patstāvīgi. Patiesībā tas būs nepārtrauktā krasta vadības centra uzraudzībā. Projektā iesaistīsies arī autonomo transportlīdzekļu izstrādātājs “Massterly” un “Kongsberg Group”, kas specializējas uz augsto tehnoloģiju risinājumu izstrādi.

“DB Schenker” jau pieder vairāki inovatīvi risinājumi, kuru mērķis ir padarīt loģistikas nozari ekoloģiskāku. “Pagājušajā gadā uzņēmums pasūtīja 1500 pilnībā elektriskas kravas automašīnas, kuras, cerams, turpmāk tiks izmantotas arī Latvijā un citās Baltijas valstīs. Šādi soļi nepārprotami liecina, ka mēs konsekventi un stabili virzāmies uz klimata neitralitātes mērķu sasniegšanu,” vēl vienu piemēru min K.Vragers.

Loģistikas uzņēmums “DB Schenker” ir pasaules līderis sauszemes, gaisa un ūdens transporta pakalpojumu jomā, nodarbinot 74 000 cilvēku 130 pasaules valstīs.

 

Foto: Publicitātes attēls