Baltijas jūrā aizdedzies kravas kuģis "Escape"

Šodien, 22. februārī, plkst. 02:42 Jūras spēku Krasta apsardzes dienesta Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs (MRCC Rīga) saņēma informāciju no kravas kuģa "Escape", ka uz tā izcēlies ugunsgrēks, ko nav izdevies nodzēst ar autonomās ugunsdzēsības sistēmu, nepieciešama palīdzība.
MRCC Rīga nekavējoties norīkoja krasta apsardzes kuģi KA-08 "Saule" doties uz notikuma vietu. Vienlaikus Valsts robežsardzes helikopteram tika dots rīkojums būt gatavam nekavējoties pacelties. Tika veikta arī visu operatīvo dienestu apziņošana.
Plkst. 02:57 kuģa "Escape" apkalpe pameta kuģi glābšanas laivā. MRCC Rīga deva uzdevumu blakus esošajam kravas kuģim veikt apkalpes glābšanu. Visi kuģa "Escape" apkalpes locekļi tika uzņemti uz kuģa "Kairit" klāja, kas viņus nogādās Rīgas ostā.
Uz kuģa "Escape" atrašanas vietu dodas arī velkoņi "Stella" un "Orion", kas ir aprīkoti ar ūdens stobriem un putu ģeneratoriem, lai nepieciešamības gadījumā veiktu kuģa dzēšanas darbus.
Šobrīd kuģis "Escape" ir bez vadības un dreifē uz Rīgas līča rietumu piekrasti. Krasta apsardzes kuģi KA-08 "Saule" notikuma vietā atklātas liesmas nav novērojis. Kuģis " Escape" kuģo zem Nīderlandes karoga un uz tā atrodas bīstama krava.

Foto: Jūras spēki
LASI VĒL
- Sadursme ar velosipēdisti (+ VIDEO)
- Renault 4 E-Tech demonstrē elektriska krosovera priekšrocības (+ VIDEO)
- Degvielas cenas: Dīzelis 1.517 un 95 benzīns 1.577 EUR - 29.06.2025. (+ VIDEO)
- Obligāta OCTA elektroskrejriteņiem – kas mainīsies? (+ VIDEO)
- Ko gribēja gājējs? (+ VIDEO)
- Polijā BMW nepavācas malā, kad brauc Škoda, un, lūk, kas notiek (+ VIDEO)
- Toyota atklāj nozīmīgākā modeļa RAV4 jauno izlaidumu (+ VIDEO)
- Gandrīz pēdējā iespēja. Kāds ir Volkswagen T-Roc aktuālais modelis?(+ VIDEO)
- Ātruma pārsniegšana Ķekavas pusē: divi “BMW” vadītāji fiksēti braucam ar 182 un 201 km/h (+ VIDEO)
- Neatslābt ne mikli - sieviete neskatoties izskrien uz ceļa (+ VIDEO)