Joks vai patiesība? - krievu furgona “Gazel” borta datorā var spēlēt “Tetris” (+ video)
Youtube publicēts video ar detalizētu instrukciju, kā “Gazel” komerctransportlīdzekļa borta datorā aktivizēt savulaik populāro datorspēli “Tetris”.
Lai spēlīte parādītos starp tahometru un spidometru iebūvētajā ekrāniņā, nepieciešams veikt virkni manipulāciju: jāiedarbina dzinējs un trīs reizes jāieslēdz labais virzienrādītājs, tad divas reizes jāpamirkšķina ar tālajām gaismām un piecas reizes jānospiež sajūga pedālis. Pēc tam, kad šīs darbības ir veiktas, motora apgriezieni jāpaceļ līdz 2000 apgr/min un jāpagriež kreisās puses regulēšanas sviriņa uz mērinstrumentu paneļa.
Pēc tam var spēlēt “Tetri”, kamēr vien darbojas motors. Kad motors noslāpēts, pazūd arī spēlīte.
Krievu mediji atzīmē, ka “GAZ Grupa” šo “pārsteigumu” nekomentē.
Wikipedia informācija liecina, ka Tetris (krievu: Тетрис) ir datorspēle, kuru 1984. gada jūnijā izstrādāja Aleksejs Pažitnovs, laikā, kad viņš strādāja Dorodņicina datorcentrā, PSRS zinātņu akadēmijā, Maskavā. Nosaukums veidots no grieķuvārda "tetra" (τετρα), kas nozīmē "četri", un Pažitnova mīļāka sporta veida - tenisa - nosaukuma.
LASI VĒL
- Toyota bZ4X Touring. Latvijas apstākļiem labākais elektriskais ? (+ VIDEO)
- Šorīt (1.07.2026) notika ceļu satiksmes negadījums starp motociklu un busiņu uz Vanšu tilta (+ VIDEO)
- Rēzeknes novadā jaunietis ar zagtu auto bēg no policijas (+ VIDEO)
- Ugunsgrēks izposta noliktavu Rīgā 3500 kvadrātmetru platībā (+ VIDEO)
- Augstākās bīstamības ugunsgrēks Pārdaugavā; uzbrauktuve no Mūkusalas ielas uz Kārļa Ulmaņa gatvi ir slēgta (+ VIDEO)
- Konkursā Latvijas Gada Motocikls dominē BMW (+ VIDEO)
- Cik tālu ir lietus noteku un stāvvietas būvniecības darbi Mūzikas ielā Jūrmalā? Jau no 2025 novembra (+ VIDEO)
- Spilves lidlaukā aizvadīts Baltijā lielākais aviošovs (+ VIDEO)
- Rail Baltica kavēšanās: Latvijai jāpieņem lēmumi (+ VIDEO)
- Pirmo reizi ar blakusvāģi - Royal Alloy ar 310 cm³ un 28 ZS par 9 000 EUR (+ VIDEO)
