Ziemeļamerikas Gada auto 2022 – uzvaras gūst Honda Civic, Ford Maverick, Ford Bronco (+ FOTO)

Foto: Ekrānbilde no northamericancaroftheyear.org
iAuto | 12.01.2022

Noslēdzies 2022.gada North American Car, Truck, and Utility of the Year (NACTOY) konkurss, kurā uzvarētāji tiek noteikti, izvēlot labākos trīs kategorijās.

Šogad katrā no kategorijām galveno finālistu skaitā bija iekļauts arī pa elektriskās piedziņas transportlīdzeklim (Rivian R1T, Lucid Air un Hyundai Ioniq 5), tādēļ pastāvēja iespēja, ka laurus plūks kāds no videi draudzīgākajiem spēkratiem.

Tā tomēr nenotika un par Ziemeļamerikas Gada auto kļuva Honda Civic, kas apsteidza Volkswagen Golf, uzvaru pikapu kategorijā guva Ford Maverick, atstājot aiz sevis galveno konkurentu Hyundai Santa Cruz un Rivian R1T - pirmo pilnībā elektrisko pikapu tirgū. Savukārt SUV kategorijā par labāko atzina Ford Bronco, kas bez pūlēm uzveica elektrisko Hyundai Ioniq 5 un Genesis GV70.

Zīmīgi, ka Ford arī pērn izdevās izcīnīt divas uzvaras, kļūstot par labāko pikapu un krosoveru kategorijās ar savu veiksmīgo ilgdzīvotāju F-150 un elektrisko Mustang Mach-E. Laurus kategorijā Car of the Year plūca Hyundai Elantra.

Foto: Ekrānbilde no northamericancaroftheyear.org