Volkswagen Golf 9 var arī nebūt

Foto: Volkswagen
iAuto | 04.08.2022

Lēmumu par sava visvairāk pārdotā modeļa nākamo paaudzi vācu koncerns vēl nav pieņēmis.

Volkswagen Golf 9 projekts ir apdraudēts, raksta vācu izdevums Welt – saskaņā ar Volkswagen vadītāja Tomasa Šefera sniegto informāciju, lēmums par kompaktā dižpārdokļa devītās  paaudzes modeļa izstrādi vēl nav pieņemts un iemesls tam ir gaidāmās Euro-7 izmešu normas, kas šāda modeļa projektu varētu sadārdzināt tiktāl, ka tas kļūtu neekonomisks.

Pēc ekspertu aprēķiniem iekšdedzes motora pielāgošana Euro-7 normām katras automašīnas cenu varētu palielināt par 3000 līdz 5000 eiro. Golfiņam, kas jau tagad savā astotajā paaudzē knapi noturas zem 30 tūkstošu atzīmes, tas draud ar cenas paaugstināšanos līdz tādam līmenim, ka cilvēki to vairs nepirks un kā likumsakarība - Eiropas visvairāk pārdotā auto statusa zaudēšana.

Volkswagen šajā situācijā ir divi iespējamie scenāriji: vai nu atteikties no devītās paaudzes Golf izstrādes, vai arī pārkārtot modeli uz elektrisko piedziņu, kas to saglabās piedāvājumā arī pēc 2035. gada, kad Eiropā stāsies spēkā aizliegums pārdot automašīnas ar iekšdedzes dzinējiem. Lēmumu uzņēmums pieņems nākamo 12 mēnešu laikā.

Attiecībā uz tuvākajiem gadiem, Šefers paredz, ka stingrāku ekoloģijas ieviešana novedīs pie tā, ka Eiropas tirgū vairs nebūs pieejamas ICE automašīnas 10 tūkstošu eiro vērtībā.

Foto: Volkswagen