Vācijā no 1.jūnija pazeminās degvielas cenas

Foto: Pexels.com
iAuto | 21.05.2022

Vācija no 1.jūnija uz trim mēnešiem samazinās enerģijas nodokli degvielai, tādēļ daudzi autovadītāji jau sāk gatavoties „tankšteļļu šturmēšanai”.

No 1.jūnija enerģijas nodokļa likme benzīnam un dīzeļdegvielai tiks samazināta attiecīgi par 29,55 un 14,04 centiem litrā. Līdz ar to vajadzētu kristies arī degvielas cenai, vismaz tā cer vairums autovadītāju. Tomēr viss nav tik vienkārši, brīdina vācu izdevums Focus.de – tā kā daudzi autovadītāji nesteidz uzpildīt savu spēkratu degvielas tvertnes gaidot laimīgo datumu, var rasties situācijas, kad uzpildes stacijas nespēs apmierināt pieprasījumu un veidosies rindas. Iespējams, dažās stacijās degvielas var pietrūkt un tās deficīts liks tirgotājiem atkal pacelt cenas, mazinot valdības iecerētā pasākuma efektu.

Degvielas cenas Vācijā par 35 centiem pacēlās jau februārī, bet pēc Krievijas uzbrukuma Ukrainai autovadītāji bija spiesti maksāt aptuveni 2,30 eiro par litru. Šobrīd tās nostabilizējušās aptuveni 1,95 – 2,10 eiro diapazonā.

Izdevums aprēķinājis, ka uzpildot 45 litrus pēc 1.jūnija, autobraucējs var ietaupīt 13,50 eiro pērkot benzīnu un 4,90 eiro, ja iegādāts dīzelis.

 

Foto: Pexels.com