Valsts policija kopā ar CSDD veic transportlīdzekļu pārbaudes – trīs dienu laikā 23 pārkāpumi uz Vidzemes autoceļiem

Foto: VP
VP | 18.05.2022

Aizvadītajā nedēļā Valsts policija (VP) sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju (CSDD) veica transportlīdzekļu pārbaudes – trīs dienu laikā 23 pārkāpumi un 13 anulētas tehniskās apskates.

Kopumā  Vidzemē pārbaudītas 190 automašīnas, to tehniskā atbilstība braukšanai, liekot uzsvaru  kravnesībai uz asīm (vai netiek pārkāpts pieļaujamais kravas svars), kā arī riepu, bremžu un ritošās daļas atbilstību normatīvo aktu prasībām.

Aizvadītajā nedēļā, laika posmā no 11.maija līdz 13.maijam Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvalde (VP VRP) sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju (CSDD) organizēja satiksmes kontroles pasākumus, kuros pastiprināta uzmanība tika pievērsta transportlīdzekļu kravnesībai uz asīm (vai netiek pārkāpts pieļaujamais kravas svars), kā arī riepu, bremžu un ritošās daļas atbilstību normatīvo aktu prasībām. Vairumā gadījumu autovadītāju spēkrati atbilda noteiktajām prasībām, tomēr sastapti arī autovadītāji, kuru auto konstatēja neatbilstību.

11.un 12.maijā satiksmes uzraudzība tika organizēta Valkas un Valmieras iecirkņa apkalpojamās teritorijās. Kopumā tika pārbaudīti 130 transportlīdzekļi, kur 12 gadījumos tika noteikta neatbilstība automašīnas tehniskajam stāvoklim.

13. maijā CSDD un VP VRP turpināja pārbaudes Cēsu iecirkņa apkalpojamā teritorijā. Pārbaužu laikā kopā pārbaudīja 60 transportlīdzekļus. Neatbilstošu tehnisko stāvokli konstatēja vienpadsmit transportlīdzekļiem.

Pārbaužu laikā CSDD par neatbilstību normatīvo aktu prasībām diviem  transportlīdzekļiem noņēma numurzīmes un tika liegta dalība ceļu satiksmē.

Atgādinām, ka Ceļu satiksmes noteikumi nosaka, ka laika posmā no 1.maija līdz 1.oktobrim aizliegts braukt ar transportlīdzekli, kuram ir riepas ar radzēm.

Valsts policija sadarbībā ar CSDD arī turpmāk veiks šāda veida transportlīdzekļu pārbaudes.

 

Foto: VP