Valsts mežos vēja parkiem rezervēti 100 tūkstoši hektāru; ne visur tos būvēs (+ VIDEO)

Pašlaik dažādās Latvijas vietās notiek ietekmes uz vidi novērtējumi un sabiedriskās apspriešanas vēja parkiem. Turbīnas varētu griezties arī virs valsts mežiem. Tam iepriekšējās valdības bija devušas zaļo gaismu.
Taču maijā zemkopības ministrs Armands Krauze pieņēma lēmumu apturēt jaunu izsoļu rīkošanu vēja parkiem valsts mežu zemēs. Jau noslēgtos līgumus gan nelauzīs. Pašlaik vairāk nekā 100 tūkstoši hektāru mežos nodoti izpētei potenciāliem vēja parkiem, bet neviens nevar pateikt, cik turbīnu tur uzslies.
Valstij piederošu vēja parku attīstīšanai sākotnēji tika izveidots Latvenergo un Latvijas Valsts mežu kopuzņēmums, taču nu jau aptuveni gadu valsts meži vēja parku uzņēmumu ir pametuši. Tas gan tiek skaidrots nevis ar politiskā uzstādījuma maiņu, bet ar Valsts mežu nevēlēšanos darboties enerģētikas jomā. Kopuzņēmums ieguva plašas valsts mežu teritorijas vēja parku izpētei, par ko neapmierināti ir vairāki privātie attīstītāji un tagad Eiropas Savienības tiesā tiek vērtēts, vai zemes mežos dalītas vienlīdzīgi.
LASI VĒL
- Kas notverts, tas bez izredzēm (+ VIDEO)
- Kas jādara ja pretī brauc operatīvais transports ar iedegtu zilu un sarkanu bākuguni, skaņas signālu (+ VIDEO)
- Ķīniešu krosovers ar cenu un attieksmi. Izmēģinām jauno MG ZS (+ VIDEO)
- Stāvvieta pārtop par auto festivālu: testa braucieni, veiklības sacensības un tūkstoš zirgspēku drifts - aizvadīta izstāde “Pielaiko savu auto!” (+ VIDEO)
- Zog mazāk, bet autozagļi par dārzniekiem nav kļuvuši(+ VIDEO)
- TV AUTO ZIŅAS TESTĒ: KIA Sportage pret KIA Sportage.Vērtē Jānis Vanks(+ VIDEO)
- Iebraucot Rīgā no Ķekavas puses jārēķinās ar ceļu remontu un sastrēgumiem (+ VIDEO)
- Apdzinējs aizkūleņo grāvī (+ VIDEO)
- Kāds būs jaunais Volkswagen T-Roc? Pirmā iepazīšanās Minhenē (+ VIDEO)
- Drifts atgriezās tc Mols stāvlaukumā, kur notika brīvdabas auto izstādē "Pielaiko savu auto 2025" (+ VIDEO)