Vadītāj, esi uzmanīgs – uz ceļa traktori!

Foto: Ekrānbilde no Youtube.com
LEAD | 06.08.2022

Daudzviet jau ir sākusies ražas novākšana, tāpēc šobrīd ir liela varbūtība uz ceļa sastapt lauksaimniecības tehniku. Piebraukšana pārāk tuvu šādam transportlīdzeklim vai tā riskanta apdzīšana diemžēl ir bieža parādība arī uz ceļiem Latvijā.

Jūlijā un augustā daudzi dodas atpūtas braucienos, bet lauksaimniekiem tas ir intensīvs laiks, kad jāpaspēj izdarīt dažādi lauku darbi. Tādēļ, var gadīties, ka priekšā brauks traktors vai cita lauksaimniecības tehnika. 

Noteikumos ir paredzēts, ka traktortehnika pa ceļu nedrīkst braukt ātrāk par 40 km/h, turklāt tie nespēj pārsniegt šo ātrumu arī tehnisku iemeslu dēļ. Saskaņā ar ceļu satiksmes noteikumiem šāda veida transportlīdzekļi drīkst braukt tikai pa labo malējo joslu – tādēļ uz šosejām ar vairākām joslām tos ir vieglāk apsteigt, savukārt uz mazākiem, šaurākiem ceļiem apdzīt būs grūtāk, un nepieciešams vēl vairāk uzmanīties.   

Pērn Valsts policija fiksējusi 290 ceļu satiksmes negadījumus, kuros bija iesaistīta traktortehnika. Šajos negadījumos ir cietušas 14 personas un divas gājušas bojā. Negadījumos iesaistīto personu vidū ir gan traktoru vadītāji, gan velosipēdisti un vieglo auto pasažieri. Vienlaikus policijas statistikā nav pieejama informācija par to, cik negadījumu ir noticis lauksaimniecības transportlīdzekļu nepareizas apdzīšanas rezultātā. 

Foto: Ekrānbilde no Youtube.com