Toyota Prius Plug-in ekomaratonā RAC Future Car Challenge
Nesen notikušajā britu auto ekomaratonā RAC Future Car Challenge, pārliecinoši nodemonstrējot hibrīddzinēja priekšrocības, Toyota Prius Plug-in hibrīds savā kategorijā - no sadzīves elektrotīkla uzlādējamie elektroautomobiļi, ieguva pirmo vietu.
Nobraucot nepilnu 100 km attālumu (60 jūdzes) no Braitonas līdz Londonai, tā vidējais degvielas patēriņš bija 94.2 mpg (jūdzes uz galonu).
Prius Plug-in hibrīds uzrāda teicamus rādītājus gan degvielas ekonomijā, gan tam ir zemi CO2 emisijas rādītāji. Tas viss, pateicoties augstas kapacitātes litija jonu akumulatora baterijai un efektīvajam 1.8 litru benzīna dzinējam ar inteliģento ieplūdes un izplūdes vārstu regulēšanas sistēmu. Inovatīvā akumulatora tehnoloģija ļauj automašīnai aptuveni 20 km nobraukt, darbinot to tikai ar elektroenerģiju - tādējādi netiek patērēta degviela un atmosfērā nenonāk kaitīgie izmeši.
Akumulatora uzlāde notiek ātri un vienkārši, tā pilnai uzlādei nepieciešama aptuveni pusotra stunda. Kad Prius Plug-in hibrīda elektrodzinēja patērētās jaudas limits ir sasniegts, tas automātiski pārslēdzas uz pilno hibrīda sistēmu, iedarbinot arī benzīna dzinēju. Tas nozīmē, ka autovadītājiem nav jāraizējas par auto dzinēja darbības maiņu, pārslēdzoties no EV režīma uz "parasto".
Toyota Plug-in hibrīdu demonstrācijas programmu ietvaros jau apkopoti reāli dati, kas uzskatāmi parāda tos ieguvumus, ko sniedz samazinātais emisijas apjoms un zemāks degvielas patēriņš. Kompānija Toyota, uzsākot jaunā Prius Plug-in masveida ražošanu, apņēmusies sasniegt CO2 emisijas apjomus zem 50g/km un kombinētajā ciklā panākt degvielas patēriņa rādītājus sākot no 134.5mpg.
RAC Future Car Challenge ekomaratonā Toyota bija arī iespēja arī parādīt savu nākotnes auto - FCHV-adv ar ūdeņraža dzinējiekārtu aprīkoto modeli. Plānots, ka šāds auto tirgū nonāks 2015. gadā.
Lielbritānijā notiekošajā ekomaratonā RAC Future Car Challenge var piedalīties jebkurš ekonomiskais automobilis - ar tradicionālu iekšdedzes dzinēju, kura CO2 izmešu daudzums nepārsniedz 110 g/km, ar hibrīda dzinēju vai ar elektromotoru. Sacīkstes ietvaros automobiļiem jāveic nepilnu 100 kilometru distance pa koplietošanas ceļiem no Braitonas līdz Londonai.
LASI VĒL
- Britu policija izmanto nemarķētu kravinieku, lai pieķertu pārkāpējus (+ VIDEO)
- Vairāk kā 500 testa braucienu, lai noteiktu “Latvijas Gada auto 2026” uzvarētājus (+ VIDEO)
- Latvijas Gada auto konkurss: “šogad piedzīvojam Ķīnas auto bumu.”(+ VIDEO)
- Uz AB dambja tiekas visi 33 konkursa "Latvijas Gada auto 2026" pretendenti - Lielais tests (+ VIDEO)
- Jēkabpils dome: Ja tuvāko gadu laikā neveiks tilta remontu, būs jāievieš satiksmes ierobežojumi (+ VIDEO)
- Elektrisku vai benzīna? Jānis Vanks salīdzina divas Cupras (+ VIDEO)
- Kūleņu kūleņiem (+ VIDEO)
- Elektriskā dižpārdokļa otrā dzīve. Pirmais brauciens ar jauno Nissan Leaf (+ VIDEO)
- Tas bija pirms 9 gadiem - Šogad ziema mūs pārsteidza Rīga-Jūrmala šoseja 4.11.2016 (+ VIDEO)
- Degvielas cenas: Dīzelis 1.517 un 95 benzīns 1.537 EUR - 03.11.2025. (+ VIDEO)
