"Toyota" pērn saglabājis pasaulē lielākā autoražotāja titulu

Japānas autobūves kompānija "Toyota Motor Corp." pērn pasaulēs pārdevusi 9,98 miljonus automašīnu, kas ir augstākais līmenis uzņēmuma vēsturē.
Japānas autobūves kompānija "Toyota Motor Corp." pērn pasaulēs pārdevusi 9,98 miljonus automašīnu, kas ir augstākais līmenis uzņēmuma vēsturē, teikts ceturtdien publiskotajā autoražotāja paziņojumā.

Toyota Auris hibrīds Foto: iAuto.lv
Tādējādi "Toyota" pagājušajā gadā spējusi apsteigt konkurentus "General Motors" (GM) un "Volkswagen", saglabājot pasaulē lielākā autoražotāja titulu.
GM pērn pasaulē pārdevis 9,71 miljonu automašīnu, bet "Volkswagen" tirdzniecības apjoms veidojis 9,5 miljonus vienību.
Ceturtdien "Toyota" paziņoja, ka šogad cer kļūt par pirmo autoražotāju pasaulē, kura automašīnu tirdzniecības apjoms pārsniegs desmit miljonus vienību.

Toyota RAV4 Foto: iAuto.lv
"Toyota" pasaulē lielākā autoražotāja statusu, kas 2011.gadā tika zaudēts GM, atguva 2012.gadā.
LASI VĒL
- Baltijas valstis kopīgi paraksta 1,8 miljardu eiro līgumu par “Rail Baltica” elektrifikāciju (+ VIDEO)
- Zemkopības ministrija steidz izmaiņas koku ciršanas noteikumos, ignorējot Satversmes tiesas lemto (+ VIDEO)
- Dzīve ir izaicinājums. Cupra draugiem ikgadējā ballīte (+ VIDEO)
- Kā gada laikā mainījusies ekosistēma un zivju populācija Alūksnes upē? (+ VIDEO)
- Dārgi, bet vajag - Tērvetē atklāta pirmā biometāna rūpnīca Latvijā (+ VIDEO)
- Volvo pazaudē riteni (+ VIDEO)
- Cik svarīga ir auto pārbaude pirms tehniskās apskates? (+ VIDEO)
- TV AUTO ZIŅAS TESTĒ: Jauns auto par 17 tūkst. eiro! Kas ir MG3?(+ VIDEO)
- Viļņā aizdegušies vagoni ar sašķidrināto gāzi (+ VIDEO)
- Elektrības pārākums. Lādējamais hibrīds ar 200 km sniedzamību (+ VIDEO)