Tesla nopērk zemi Ķīnā 2 miljardu vērtās Gigafabrikas 3 projektam
Tesla Ķīnā būvēs jaunu rūpnīcu, kas gada laikā spēs saražot līdz pat pusmiljonam elektromobiļu.
Tesla jau vienojusies ar Šanhajas vadību par 140 miljonus dolāru vērta zemes gabala iegādi divus miljardus dolāru vērtam projektam, kas ietver jaunu elektromobiļu un akumulatoru ražošanas rūpnīcu.
Rūpnīca atradīsies netālu no Šanhajas un aizņems 95 hektārus. Jaunais uzņēmums palīdzēs nostiprināt Tesla pozīcijas strauji augošajā elektromobiļu tirgū un samazinās produkcijas cenu, kas pašlaik ir augsta sakarā ar nodokļiem, ko Ķīnas valdība noteikusi no ASV ievestajiem automobiļiem. Plānots, ka Gigafabrikas ražošanas jauda būs aptuveni 500 000 automobiļu gadā.
Statistika liecina, ka 2018.gada pirmajos deviņos mēnešos Ķīnā pārdoti 721 000 elektromobiļu, kas ir par 81% vairāk nekā līdzīgā laika periodā pērn.

Foto: Publicitātes attēls
LASI VĒL
- Ceļu satiksmes drošības padome nosaka prioritātes šim gadam (+ VIDEO)
- Mazs, bet nepatīkams negadījums Dubultu prospektā pie kura vainojama ir arī nepietiekama infrastruktūra (+ VIDEO)
- Gatavojiet hronometrus! FIA ECO rallija kausa posms šogad notiks arī Latvijā (+ VIDEO)
- Spānijā dīzelis ir lētāks par 43,8 centiem!? Dīzelim Latvijā cena 2.117, bet Spānijā 1.679 EUR 25.03
- Kā izskatās jaunā Toyota RAV4? No 40 500 līdz 56 000 EUR. Jaudīgākā versija ar 2.5L spraudņhibrīdu (+ VIDEO)
- Tas ir wow ! Skandi Motors atskatās uz 25 gadiem Latvijā (+ VIDEO)
- Mūkusalas ielas promenādē izmantota ievērojami zemāka betona stiprības klase (+ VIDEO)
- Spānijā degvielas cenas 24.3.2026: Dīzelis 1.845 un 95 benzīns 1.619 EUR. (+ VIDEO)
- Liepājā apturēts 15 gadus vecs motocikla vadītājs, kurš bēga no policijas (+ VIDEO)
- Pavasara vitamīni. Braucam ar jauno Audi Q3 Sportback (+ VIDEO)
