Šrilankas elektriskais superauto atrādīsies Ženēvā (+ VIDEO)
Ženēvas 2020.gada autoizstādē būs skatāms kādas tālas zemes viesis – elektriskais superauto Vega EVX no Šrilankas.
Vega Innovations projekts tika pieteikts jau 2015.gadā, turklāt toreiz kompānija no eksotiskās salu valsts solīja, ka viņu pirmais automobilis Vega EVX iegūs 900 Zs jaudīgu spēka iekārtu. Piecus gadus vēlāk šrilankieši nāk klajā ar piezemētāku paziņojumu – elektriskā kupeja būs komplektēta ar 300 kW (408 Zs; 720 Nm) elektromotoru un litija-dzelzs-fosfāta akumulatoru ar šķidruma dzesi. Zināms, ka pilnpiedziņas sporta auto būs aprīkots ar diviem elektromotoriem, kas nodrošinās paātrinājumu līdz simtam četrās sekundēs. Ar pilnībā uzlādētu akumulatoru kupeja, ko ražotājs pieteicis, kā „pirmo pilnībā elektrisko superauto Šrilankā un visā Āzijas reģionā”, spēs nobraukt aptuveni 240 km.
Vega EVX konstrukcijā izmantota virkne inovatīvu risinājumu, kas uzlabos tās veiktspēju un braukšanas īpašības. To skaitā ir gan sarežģīts spēka vadības iekārtas algoritms, gan risinājumi akumulatora elementu izkārtojumam, enerģijas vadības sistēmai un vadības programmatūrai. Visbeidzot, Vega EVX saņems daļēji autonomu braukšanas sistēmu ar joslu kontroli, ceļa zīmju un gājēju atpazīšanu.
Jāpiebilst, ka Vega Innovations ietilpst kompānijas CodeGen Group sastāvā, kas nodarbojas ar mākslīgā intelekta un programmnodrošinājuma izstrādi.
Šrilankas kupeja būs skatāma šī gada Ženēvas autoizstādē, kas darbu sāks marta pirmajās dienās.






LASI VĒL
- Pārrautā Dursupes dzirnavezera aizsprosta ūdeņi appludina arvien tālākas apkaimes (+ VIDEO)
- Uzņēmēji aicina premjerus uzņemties politisko atbildību par “Rail Baltica” īstenošanu (+ VIDEO)
- Pēc intensīvajām lietavām Talsu novadā izskaloti vietējie ceļi; slēdz autoceļa Sloka-Talsi posmu (+ VIDEO)
- Ķīniešu elektromobilis pazaudē motoru (+ VIDEO)
- Mārtiņa Seska, Renāra Franča noslēdzošais brauciens SS18 WRC Delfi Igaunijas rallijā - 7.vieta 19.07 (+ VIDEO)
- Lielais Toyota tramplīns SS15 WRC Delfi Igaunija rallijā 18.07.2026. Vadošo pilotu tālākie lēcieni (+ VIDEO)
- WRC Delfi rallijs Igaunija: vadošo pilotu talākie lēcieni SS10 ātrumposmā - 18.07.2026 (+ VIDEO)
- Seska ekipāža Igaunijas rallija kopvērtējumā zaudē vienu pozīciju; Latvijas fani uzmundrina Mārtiņu Sesku un Renāru Franci pirms starta WRC Delfi rallija Igaunijā (+ VIDEO)
- Labas ziņas! Izbraucot no SIVA, ir uzlikta ceļa zīme, kas informē par vienvirziena kustību Dubultu prospektā (+ VIDEO)
- Prieks, ka beidzot ceļu būvnieki beidz "ākstīties" ar 30 km/h ātruma ierobežojumiem un ir 50 km/h (+ VIDEO)
