Sniegotajā ceturtdienā policija 22 autovadītājus apturējusi par agresīvu braukšanu

Foto: Ekrānbilde no Youtube.com
Nozare.lv | 03.12.2021

Aizvadītajā diennaktī, kad teju visā Latvijā puteņoja un ceļi bija sniegoti un apledojuši, Valsts policija (VP) par agresīvu braukšanu apturēja 22 autovadītājus, lai gan citkārt ik dienu šāds pārkāpums tiek fiksēts vien dažas reizes.

Kā aģentūra uzzināja VP Sabiedrisko attiecību nodaļā, 13 protokoli par agresīvu braukšanu ceturtdien noformēti Vidzemes reģionā, septiņi Rīgas reģionā, bet divi - Kurzemes reģionā.

Kā novēroja LETA, pirmajās sniegotajās dienās autovadītāji uz slidenajiem ceļiem nereti cenšas apzināti izraisīt sānslīdes. Ceļu satiksmes likuma izpratnē tā ir uzskatāma par agresīvu braukšanu, par ko draud naudas sods no 70 līdz 280 eiro, kā arī seši pārkāpumu uzskaites soda punkti.

24 stundās kopā par dažādiem satiksmes noteikumu pārkāpumiem noformēti 340 protokoli, tostarp 68 - par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, bet četri - par sēšanos pie stūres alkohola reibumā.

Kā ziņots, aizvadītajā diennaktī Latvijā reģistrēts 191 ceļu satiksmes negadījums, tajos divi cilvēki gājuši bojā un 20 cietuši, liecina VP apkopotā statistika.