Sešu gadu reāls cietumsods par nāvējošas avārijas izraisīšanu dēļ tālruņa lietošanas

Foto: iAuto.lv
Nozare.lv | 10.02.2015

Lielbritānijas tiesa noraida Latvijas valstspiederīgās apelāciju par nāvējošas avārijas izraisīšanu.

Lielbritānijas tiesa noraidījusi Latvijas valstspiederīgās apelāciju par nāvējošas autoavārijas izraisīšanu, lietojot pie stūres vienlaicīgi divus mobilos telefonus, vēsta laikraksts "Leicester Mercury".

Iepriekšējās instances tiesa 31 gadu vecajai Marinai Usačevai pērn piesprieda sešu gadu cietumsodu par autoavārijas izraisīšanu, kurā bojā gāja jauns vīrietis.

Foto: iAuto.lv

Pīterboro tiesas tiesnesis, pasludinot spriedumu, norādīja, ka apsūdzētā nevienu brīdi nav izrādījusi nožēlu par avārijas izraisīšanu, un nodēvēja viņu par "sabiedrības mēri".

Usačeva iepriekš divas reizes sodīta par mobilā telefona lietošanu pie stūres.

Traģiskais negadījums notika Vīsbečas pilsētā 2013.gada martā, kad Usačeva ar savu automašīnu "Jaguar X-Type" ietriecās priekšā braucošās automašīnas "Peugeot 206" aizmugurē, nogalinot tās vadītāju, 27 gadus veco Suhdīpu Singhu Džohalu.

Policistiem notikumu vietā Usačeva apgalvoja, ka negadījuma brīdī nav izmantojusi telefonu, taču likumsargi konfiscēja abus sievietes mobilos telefonus.

Izmeklēšanā atklājās, ka pēdējās 20 minūtes pirms avārijas sieviete pa abiem telefoniem sūtījusi īsziņas un sarunājusies. Avārijas brīdī arī viņa braukusi ar ātrumu 112 km/h vietā, kur atļautais ātrums ir 90 km/h.

Aculiecinieki tiesā norādīja, ka Usačevas vadītais "jaguārs" pirms tam braucis ievērojami ātrāk, jo tas strauji bremzējis pamanītā fotoradara dēļ.

Usačeva tiesā atzina savu vainu bīstamā braukšanā, kas izraisījusi cilvēka nāvi.

Prokuratūra norādīja, ka sieviete vairākkārt izmeklētājiem melojusi, ka nav izmantojusi telefonu braukšanas laikā. Arī tad, kad policisti norādījuši uz mobilajos telefonos fiksētajiem zvanu un īsziņu sūtīšanas laikiem, Usačeva turpinājusi melot izmeklētājiem.

Pīterboro karaliskās tiesas tiesnesis Šons Enraits tiesā paziņoja, ka Usačeva nav izrādījusi nekādu nožēlu par letālāsavārijas izraisīšanu.

"Pat ja jūs tajā brīdī nesūtījāt īsziņas, jūs lietojāt telefonu, un tas ir šīs sadursmes iemesls. Es neesmu saskatījis ne kripatu nožēlas. Mobilā telefona lietošana braukšanas laikā ir mūsu sabiedrības mēris," norādīja tiesnesis.

Tiesa Usačevai piesprieda sešu gadu reālu cietumsodu, kā arī uz astoņiem gadiem aizliedza sēsties pie stūres.

Usačeva apstrīdēja tiesas spriedumu Londonas Apelāciju tiesā, norādot, ka tieši pirms pašas sadursmes viņa nav izmantojusi telefonu, kā arī viņai piespriestais cietumsods ir pārmērīgs.

Taču Londonas tiesa noraidījusi apsūdzētās apelāciju, norādot uz faktu, ka mobilā telefona lietošana pie stūres viņai ir regulārs paradums.

"[Iepriekšējās instances tiesas] tiesnesim bija pamats uzskatīt, ka viņa lietoja vienu vai abus mobilos telefonus, pietuvojoties sadursmes vietai. Viņa iepriekš ir lietojusi mobilos telefonus pie stūres, un to darīja piecas līdz sešas minūtes pirms sadursmes," teikts tiesas spriedumā, norādot, ka nav neviena cita pamatota izskaidrojuma, kas novērsis Usačevas uzmanību no satiksmes.

Londonas apelāciju tiesa atstāja spēkā Usačevai piespriesto sešu gadu cietumsodu, norādot, ka viņas ieslodzīšana ir sabiedrības interesēs.