Rēzeknes novadā “Volvo” vadītājs traucas ar ātrumu 188 km/h; 1800 eiro sods, 3 gadi bez tiesībām (+ VIDEO)
Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Reaģēšanas nodaļas amatpersonas, 21. janvārī, pildot dienesta pienākumus, konstatēja, ka pretī braucošā automašīna “Volvo S60” brauc ar ātrumu 188 km/h vietā, kur atļautais ātrums ir 90 km/h. Minēto autovadītāju likumsargi apturēja un sauca pie atbildības.
Šā gada 21. janvārī ap pulksten 9.27 Ziemeļlatgales iecirkņa Reaģēšanas nodaļas amatpersonas Rēzeknes novadā, uz autoceļa A12 (96. kilometrā), virzienā uz Rēzeknes pusi, pamanīja kādu īpaši steidzīgu automašīnas “Volvo S60” vadītāju, kurš brauca būtiski pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu, proti, brauca ar ātrumu 188 km/h vietā, kur atļautais ātrums ir 90 km/h.
Likumsargi ieslēdza dienesta automašīnai speciālos gaismas signālus un norādīja vadītājam apstāties. Apturot transportlīdzekli likumsargi noskaidroja, ka pie spēkrata stūres ir sēdies 1975. gadā dzimis vīrietis, turklāt bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Par izdarītajiem pārkāpumiem pret vīrieti uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 312. panta otrās daļas, proti, par izvairīšanos no brīvības atņemšanas vai tiesību ierobežošanas soda izciešanas.
Paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu. Uzsākts arī administratīvo pārkāpuma process pēc Ceļu satiksmes likuma 55. panta 261 daļas un Ceļu satiksmes 101. punkta.
Autovadītājam piemērots 1800 eiro liels naudas sods, kā arī atņemtas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz trīs gadiem. Likumsargi vīrieti nogādāja arī vietējā medicīnas iestādē, jo radās aizdomas, ka autovadītājs atrodas narkotisko vielu ietekmē. Valsts policija aicina vadītājus nebūt pārgalvīgiem uz ceļa, ievērot atļauto braukšanas ātrumu, jo ikviens transportlīdzekļa vadītājs ir atbildīgs par paša un apkārtējo satiksmes dalībnieku drošību.
LASI VĒL
- Jaunais Audi RS 5 liks zemei rībēt (+ VIDEO)
- Kāpēc auto stāvvieta regulāri kļūdās, sūtot nepamatotus līgumsodus? (+ VIDEO)
- Ieilgusi stāvvietu jautājuma sakārtošana Rīgā (+ VIDEO)
- Ford GT uzstāda jaunu Nirburgringas rekordu amerikāņu auto (+ VIDEO)
- Pirmos dzērušos aiztur jau agri; reidi turpināsies (+ VIDEO)
- Degvielas cenas 2.4.2026 Spānijā uz Ibizas salas: Dīzelis 1.919 un 95 benzīns 1.619 EUR (+ VIDEO)
- Rēzeknes novadā “Audi” vadītājs reibumā un bez tiesībām bēg no policijas (+ VIDEO)
- No 2. līdz 7. aprīlim – pastiprināta policijas klātbūtne uz ceļiem (+ VIDEO)
- Seši gadi bez rūpēm. Pagarinātā garantija Honda motocikliem (+ VIDEO)
- Kopš kara Tuvajos Austrumos sākuma gāzes cenas pieaugušas par aptuveni 70 %, naftas cenas — par 60 % (+ VIDEO)
