Prokuratūra rosina ministrijām novērst nepilnības regulējumā par transportlīdzekļu vadītāju veselības pārbaudēm

Foto: iAuto.lv
Nozare.lv | 23.10.2021

Pēc gadījuma, kad nepieskaitāms autovadītājs mēneša laikā pieļāvis 51 pārkāpumu, prokuratūra rosinājusi atbildīgajām ministrijām novērst nepilnības tiesiskajā regulējumā par transportlīdzekļu vadītāju veselības pārbaudēm.

Ģenerālprokuratūrā, pārbaudot informāciju, konstatēts, ka kāda persona mēneša laikā ir izdarījusi 51 administratīvo pārkāpumu ceļu satiksmē, tai skaitā atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, transportlīdzekļa vadīšanu bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, nepakļaušanos un bēgšanu, aģentūra LETA noskaidroja prokuratūrā.

Personai tika veikta ambulatorā tiesu psihiatriskā ekspertīze, kurā atzīts, ka administratīvo pārkāpumu izdarīšanas laikā viņa atradusies nepieskaitāmības stāvoklī. Tajā pašā laikā personai bija spēkā esošs transportlīdzekļa vadītāja veselības pārbaudes atzinums.

Veicot normatīvo aktu analīzi, prokuratūrā konstatētas būtiskas nepilnības transportlīdzekļu vadītāju veselības pirmreizējās vai kārtējās pārbaudes veikšanā attiecībā uz personām ar medicīniskām pretindikācijām transportlīdzekļa vadīšanai.

Transportlīdzeklis ir paaugstinātas bīstamības objekts, tāpēc nav pieļaujams, ka to vada persona ar medicīniskām pretindikācijām transportlīdzekļa vadīšanai, kas var radīt citu personu dzīvības un veselības apdraudējumu.

Ģenerālprokuratūras Prokuratūras funkciju īstenošanas koordinācijas nodaļas prokurors šonedēļ vērsies ar iesniegumu Satiksmes ministrijai, Veselības ministrijai un Tieslietu ministrijai ar lūgumu veikt pasākumus, lai novērstu esošās nepilnības tiesiskajā regulējumā par transportlīdzekļu vadītāju veselības pārbaudēm un ar to saistīto sabiedrības drošības apdraudējumu ceļu satiksmē.

Foto: iAuto.lv