Pininfarina izstrādā traktoru vīndariem (+ FOTO)

Foto: Pininfarina
iAuto | 03.12.2021

Slavenā Itālijas automobiļu dizaina un ražošanas studija Pininfarina radījusi futūristiska dizaina traktoru vīndariem.

Traktors izstrādāts pēc lauksaimniecības tehnikas ražotāja New Holland Agriculture pieprasījuma un paredzēts darbam stādījumos, kur audzē tikai pašas augstvērtīgākās vīnogas.

Šādu vīna dārzu īpatnība ir stādījumu blīvums, kur attālums starp rindām nepārsniedz 1,5 metrus. Šīs īpatnības dēļ ne katra tehnika ir piemērota,  tādēļ Pininfarina bija jāuzkonstruē traktors, kura platums nepārsniedz 1,5 metrus. Rezultāts ir dārzkopības mašīna ar augstu kabīni, kuras formu Top Gear pielīdzinājis šampanieša glāzei. Pininfarina atzīmē, ka augstā sēdpozīcija un plašais stiklojums nodrošina lielisku redzamību.

„Šajā projektā mēs izmantojām savas prasmes, kas iegūtas vairāk nekā 90 gadus ilgā automašīnu dizainā," sacīja Kevins Raiss, Pininfarina galvenais dizaineris. "Mums ir izdevies radīt mašīnu, kas apvieno unikālu un neatkārtojamu stilu un izcilu veiktspēju."

Jāpiezīmē, ka itāļiem tas nav viegīgais ššada veida projekts - piemēram, 2015. gadā Pininfarina prezentēja Zetor traktoru, ko tam pasūtīja tāda paša nosaukuma lauksaimniecības tehnikas ražotājs no Čehijas.

 

Foto: Pininfarina