Pininfarina Battista ir ātrākais pasaulē (+ VIDEO)

Foto: Ekrānbilde no Youtube.com
iAuto | 22.11.2022

Itālijā ražotais elektriskais varenauto uzstādījis četrus pasaules ātruma rekordus sērijveida automobiļiem.

Automobili Pininfarina atklājis kupejas Battista veiktspējas datus. Kambiano (Itālija ražotā automašīna var lepoties ar četriem ātruma rekordiem, kas tika uzstādīti Nardo trasē un piefiksēti, piedaloties rekordu grāmatas pārstāvjiem.

Saskaņā ar ražotāja sniegto informāciju līdz 100 km/h Battista ieskrienas 1,86 sekundēs, bet 200 km/h sasniedz 4,76 sekundēs. Vēl divi rekordi fiksēti paātrinājumā līdz 60 un 120 jūdzēm, bet viens saistīs ar bremžu darbību, proti, lai nobremzētu no 100 km/h līdz 0 km/h, itāļu kupejai pietiek ar 31 metru.  

Pininfarina Battista ir aprīkots ar četriem elektromotoriem, kas attīsta 1927 Zs, bet enerģijas krājumi tiek uzglabāti Rimac 120 kilovatstundu akumulatorā, kas var nodrošināt gaitas rezervi līdz 476 km. Kupejas maksimālais ātrums ir 350 km/h, cena – vismaz 2,2 miljoni eiro, bet tirāža – 150 vienības. Battista tiek ražots ar rokām viena eksemplāram veltot 1250 stundas. Pircēji var izvēlēties no 128 miljoniem interjera krāsu un dekoru kombināciju, ieskaitot Exterior Jewellery „alumīnija” stilu un vieglmetāla diskus vairākos dizainos. Automašīnai ir arī savs Suono Puro skaņu celiņš (itāļu valodā “skaidra skaņa”), kas ir unikāls katram no pieciem ražotāja izveidotiem braukšanas profiliem.

Piebildīsim, ka ļoti līdzīga cena un veiktspēja ir arī horvātu elektriskajam varenauto Rimac Nevera. Tiesa, izmantojot speciālu programmu Nevera spēj paātrināties līdz rekordlielajiem 412 km/h.