Pētījums: vairāk nekā puse iedzīvotāju nākotnē vēlētos hibrīda darba modeli
Mobilo sakaru operatora “Tele2” un “Norstat” veiktā Latvijas iedzīvotāju aptauja liecina, ka 53% Latvijas iedzīvotāju pēc pandēmijas beigām vēlētos strādāt uzņēmumos, kas piedāvā elastīgu darba modeli jeb daļu laika strādāt klātienē, bet daļu attālināti.
Pilnībā attālināti vēlētos strādāt tikai 12% aptaujāto, bet 35% vēlas strādāt tikai birojā.
Elastīgu darba modeli visvairāk vēlās tie, kuri šobrīd strādā vai kādu brīdi ir strādājuši šādā režīmā. Tāpat šīs modelis pievilcīgāks šķiet Rīgas, Pierīgas un Vidzemes iedzīvotājiem vecumā no 18 līdz 34 gadiem ar augstāko izglītību. Interesanti, ka šo darba modeli izvēlētos arī liela daļa uzņēmumu vadītāju. Savukārt atgriezties darbā birojā vairāk vēlētos Latgales iedzīvotāji un iedzīvotāji ar vidējo izglītību.
“Pētījuma dati un arī mūsu pašu pieredze liecina, ka cilvēkiem patīk un viņi ļoti novērtē elastīgu darba modeli. Turklāt pandēmijas laiks pierāda, ka šāds modelis var būt efektīvs. Tas gan rada zināmus izaicinājumus uzņēmumiem kā organizācijai, jo ir jādomā, kā šādā elastīgā darba modelī, kad daļa kolēģu ir birojā, bet daļa strādā no mājām, saglabāt vienmērīgi augstu darbinieku iesaistes, informētības un sadarbības līmeni,” atzīst “Tele2” personāla vadītāja Aija Bite-Ozere. “Arī mēs jau esam izšķīrušies par darbu elastīgā režīmā nākotnē, tādēļ jau šobrīd rūpīgi gatavojamies, lai darbiniekiem tiktu nodrošināts viss nepieciešamais – gan sadarbībā ar “IKEA” palīdzēsim iekārtot mājas birojus, gan arī veicam rekonstrukcijas darbus birojā, lai visas telpas būtu atbilstošas mūsu well-being jeb labsajūtas biroja principiem.”
Ja cilvēks šobrīd mainītu darbu, tad top trīs prioritātes, kam pievērstu uzmanību, būtu: lai darba vieta atrodas tuvu dzīves vietai (50%) un tiek nodrošināta veselības apdrošināšana (50%), kā arī ļauj strādāt elastīgā režīmā (42%).
Darbs attālināti nebūt nav izšķirošais, lai cilvēki mainītu darbu, jo vairums jeb 65% atzīst, ka nemainītu darbu, ja nāktos pilnībā atgriezties darbā klātienē. Katrs desmitais jeb 13% darbu mainītu, savukārt 22% nav pārliecināti par to, kāda būtu viņu rīcība, ja darba devējs pieprasītu atgriešanos darbā klātienē.
Aptauja tika veiktā novembrī un tajā piedalījās 705 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18-65 gadiem.

Foto: Publicitātes attēls
LASI VĒL
- Ar 40 miljonu atbalsta programmu mudinās izvēlēties elektroauto (+ VIDEO)
- Cenas atkal iet uz augšu! Degvielas cenas 22.04.2026: Dīzelis 1.947 un 95 benzīns 1.787 EUR! (+ VIDEO)
- KIA Seltos - mazāks Sportage Eiropas tirgum, arī Latvijai (+ VIDEO)
- Volkswagen piesaka elektrisko sedanu ID.Unyx 09 un 30 elektriskus modeļus (+ FOTO)
- Auto 2026 izstādē gaidāmas vērienīgas pirmizrādes - līdz pat pilnīgi jauniem zīmoliem (+ VIDEO)
- Degvielas cenas 20.4.2026 (šodien vēl lētāk): Dīzelis 1.977 un 95 benzīns 1.797 EUR! ASV pārkāpj pamieru (+ VIDEO)
- "Roadpol" akcijā Latgalē nedēļas laikā konstatēti teju tūkstoš pārkāpumu (+ VIDEO)
- Rīgā fiksēti rupji ātruma pārkāpumi – vairākiem vadītājiem atņemtas transportlīdzekļa tiesības (+ VIDEO)
- Uz ceļiem atgriežas motociklisti (+ VIDEO)
- Biķerniekos un Raceway Baltic tiek rīkotas bezmaksas drošas moto braukšanas apmācības (+ VIDEO)
