Pēc paziņojuma par ieguves samazināšanu pieaug naftas cenas
Naftas cenas pasaules tirgū pirmdien pieaugušas par vairāk nekā 5% saistībā ar Saūda Arābijas, Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) un Kuveitas lēmumu samazināt naftas ieguvi.
Ņujorkas biržas elektroniskajā tirdzniecībā WTI markas jēlnaftas cena pieaugusi par 5,1% līdz 79,58 ASV dolāriem par barelu. "Brent" markas jēlnaftas cena kāpusi par 5,2% līdz 84,02 dolāriem par barelu.
Saūda Arābija, AAE un Kuveita svētdien paziņoja, ka naftas ieguve tiks samazināta kopumā par 772 000 barelu dienā. Tai skaitā Saūda Arābija apņēmusies samazināt naftas ieguvi par 500 000 barelu dienā.
Ierobežojums būs spēkā no maija līdz gada beigām.
Arī Irāka paziņojusi par naftas ieguves samazināšanu par 211 000 barelu dienā no 1.maija līdz gada beigām un Alžīrija nolēmusi samazināt naftas ieguvi par 48 000 barelu dienā.
Samazinājumi seko naftas eksportētājvalstu organizācijas (OPEC) lēmumam oktobrī samazināt naftas ieguvi par diviem miljoniem barelu dienā.
LASI VĒL
- Situācija ar autoskolas braukšanas instruktoru: kā pareizi jāstūrē? (+ VIDEO)
- Lētākais Cupra elektroauto Raval. Kas jauns Cupra ēdienkartē ? (+ VIDEO)
- Kā ar "Rail Baltica" būvi veicas Lietuvai? (+ VIDEO)
- 1156 Zs un uzlāde 5 minūtēs: Ķīnas zīmols Denza startē Eiropas tirgū ar diviem modeļiem
- Vai, pārbaudot alkohola koncentrāciju izelpā, policijas rīcība nav ne ekoloģiska, ne ekonomiska? (+ VIDEO)
- Cenu izmaiņas degvielas uzpildes stacijās notiek ar nobīdi (+ VIDEO)
- Autoceļu būvētāji: Izmaksu straujā kāpuma dēļ ceļu būvnieki nevar īstenot paredzētos darbus (+ VIDEO)
- Dīzeļa cena šodien paliek maksimumā. Degvielas cenas 8.4.26: Dizelis 2.127 un 95 benzīns 1.837 EUR (+ VIDEO)
- Subaru izbrauks - arī elektrisks. Pirmais brauciens ar jauno E-Outback (+ VIDEO)
- Satiksme Hormuza šaurumā nav atjaunota (+ VIDEO)
