Pasaulē garākais autobuss brauc ar sojas pupiņu degvielu

Foto: publicitātes foto | Jauniauto.lv
27.04.2011
Pasaulē garākais autobuss katru dienu izbrauc reisā Brazīlijas pilsētā Kuritibā.
28 metrus garais un 2,60 metrus platais laineris spēj pārvadāt 250 pasažierus. Autobusa motors konstruēts Volvo kompānijā, bet virsbūvi izgatavojuši Neoplan speciālisti. XXl izmēra transportlīdzeklis izceļas ar vēl kādu īpašību – tas brauc ar sojas pupiņu degvielu, pareizāk – ar biodīzeli, kas izgatavots no šī auga masas.
Tā kā autobusa garums un masa ir vairāk nekā iespaidīgi, tā vadītājam dotas ekskluzīvas tiesības ar pogas palīdzību pārslēgt pilsētas luksoforus uz zaļo signālu.
Kuritiba ar saviem 1,7 miljoni iedzīvotāju, ir Brazīlijas astotā lielākā pilsēta un tiek dēvēta par šīs valsts ekoloģisko galvaspilsētu.
LASI VĒL
- BMW aiztraucas, Škoda nokrīt ritenis (+ VIDEO)
- Jānis Vanks salīdzina KIA Sorento un Hyundai Santa Fe (+ VIDEO)
- Ar ko atšķiras 400 un 800 voltu elektromobiļi? (+ VIDEO)
- Cik droša ir mūsu energoapgāde, un ko Latvija var mācīties no Ukrainas? (+ VIDEO)
- Auto un motorollera sadursme, kurš vainīgs? (+ VIDEO)
- Kāpēc Suzuki Vitara “nelūst un netek”? (+ VIDEO)
- Degviela Spānijā vēl lētāka kā Latvijā? Dīzelis 1.289, bet 95 benzīns 1.359 eiro - 6.05.2025jā (+ VIDEO)
- Ar ko atšķiras salona filtri un cik bieži tie jāmaina? (+ VIDEO)
- Darbu sācis jaunais Honda dīleris Rīgā (+ VIDEO)
- Vai Latvijā varētu ražot elektrību no kodolenerģijas? (+ VIDEO)