Ozolnieku novadā vakar aizdedzināts stacionārais fotoradars
Ozolnieku novadā pagājušā naktī aizdedzināts stacionārais fotoradars, turklāt šo gadījumu vieno kopīga iezīme ar iepriekšējiem diviem fotoradaru degšanas gadījumiem, proti, ļaundari par iekuru izmantojuši riepas.
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā aģentūru LETA pastāstīja, ka izsaukums uz Ozolnieku novada Cenas pagastu saņemts ap plkst.2.13 un pie mērierīces bija novietotas riepas. Kopējā degšanas platība bija divi kvadrātmetri.
Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) pārstāvis Jānis Aizpors aģentūrai LETA pastāstīja, ka dedzis fotoradars uz ceļa Rīga - Jelgava pie pagrieziena uz Brankām. Šis bija viens no pirmajiem stacionārajiem radariem, kuru uzstādīja Latvijā.
CSDD pārstāvis apliecināja, ka visi stacionārie fotoradari ir apdrošināti. Šobrīd CSDD speciālisti ieradušies novērtēt nodarīto kaitējumu. CSDD cer, ka iespējami ātri tiks atjaunota radara darbība.
Lai arī šis ir šogad jau trešais gadījums, kad dedzinātais stacionārais fotoradars, Aizpors vērsa uzmanību, ka Latvija ne ar ko īpašu neizceļas un arī ārzemēs notikuši līdzīgi gadījumi.
Jau ziņots, ka jūnija sākumā Jūrmalā uz Ventspils šosejas pie Varkaļu kanāla nezināmi ļaundari aizdedzināja fotoradaru. Ļaundari bija aizdedzinājuši ap fotoradara pamatni saliktas automašīnas riepas. Kopējā degšanas platība bija viens kvadrātmetrs. Par notikušo sākts kriminālprocess.
Tāpat aprīļa sākumā pie Rīgas apvedceļa Salaspils - Babīte sadega stacionārais fotoradars. Arī toreiz ļaundari bija pie mērierīces novietojuši riepas.
Uz Latvijas ceļiem kopumā darbojas 52 stacionārie fotoradari. Savukārt 2018.gadā uz ceļiem parādīsies vēl 40. Ar šo mērierīču uzstādīšanu nodarbojas CSDD. Pirmie stacionārie fotoradari tika izvietoti 2015.gada februārī.
Drīzumā uz Latvijas ceļiem parādīsies arī pārvietojamie fotoradari, kuru darbību uzraudzīs speciāls tuvumā esošs policijas darbinieks.

Foto: Ilustratīvs attēls
LASI VĒL
- BMW un pikaps - Ļoti smaga avārija Madonas novadā, iespējams pat 180 km/h ātrumā (+ VIDEO)
- Igaunijā plāno celt kodolreaktoru; Latvija tādu iespēju neizslēdz (+ VIDEO)
- EP deputāts: Eiropa ir visatkarīgākā no naftas un gāzes, kas nāk caur Hormuza šaurumu (+ VIDEO)
- Kādēļ strauji audzis pieprasījums pēc Honda ģeneratoriem? (+ VIDEO)
- Degvielas cenas Latvijā – zemākas nekā vidēji ES (+ VIDEO)
- Degvielas cenas 19.3.2026: Dīzelis 1.957 un 95 benzīns 1.707 EUR. Ir +42 centi kopš 1.3.2026 (+ VIDEO)
- Cik ilgi Latvijas valsts ceļi neatjaunos vēl 110 km/h uz Rīgas-Jūrmalas šosejas — jau 19.03.2026?
- iAuto.lv jautājumi publikācijai: Rīgā, Jūrmalas gatve tagad ir atvērta transporta kustībai abos virzienos
- Kāda tipa riepas bija ejošakās aizvadītajā ziemā ? (+ VIDEO)
- Kurš ir atbildīgs un kurš maksās par janvārī atklātās Mūkusalas promenādes defektiem? (+ VIDEO)
