Ogrē pakaļdzīšanās laikā avarējušajam policijas motociklam nav bijusi spēkā esoša tehniskā apskate
Ogrē pagājušajā nedēļā notikušās vērienīgās pakaļdzīšanās laikā avarējušajam Valsts policijas (VP) motociklam nav bijusi spēkā esoša tehniskā apskate, tāpēc policijā ir sākta dienesta pārbaude.
VP preses pārstāve Simona Grāvīte aģentūrai LETA sacīja, ka notikušais ir bezprecedenta gadījums, kas liecina, ka par Valsts policijas (VP) transportlīdzekļu atbilstību tehniskajām prasībām atbildīgā amatpersona šajā gadījumā rīkojusies neatbilstoši sev uzticētajiem pienākumiem un VP iekšējiem noteikumiem par dienesta transportlīdzekļu ekspluatāciju.
Konkrētajai amatpersonai bija jāpārliecinās, ka transportlīdzeklim, ko izsniedz policistam, ir atļauja piedalīties ceļu satiksmē. Noteikumi paredz, ka arī katram transportlīdzekļa vadītājam pirms transportlīdzekļa izmantošanas jāpārliecinās par tā tehnisko stāvokli, norādīja Grāvīte.
Par konstatēto pārkāpumu tiek veikta dienesta pārbaude.
Jau ziņots, ka 24.jūlijā, ķerot par auto zādzību meklētu vīrieti, policija viņa virzienā raidīja vismaz 15 šāvienus.
24.jūlijā policija ap plkst.19 no iedzīvotājiem saņēma informāciju, ka pa Krasta ielu pārvietojas automašīna "Audi A6" un tā vadītājs izturas neadekvāti. Policija, piesaistot divas patruļpolicijas ekipāžas, mēģināja auto apturēt, taču autovadītājs policijas prasībām nepakļāvās. Maskavas ielā bēgli mēģināja bloķēt, taču viņš taranēja likumsargu auto un turpināja bēgšanu.
Tobrīd šofera aizturēšanā iesaistījās arī Rīgas pašvaldības policijas (RPP) ekipāža, taču nesekmīgi, jo minētā ekipāža avarēja.
Pa to laiku bēgošais spēkrats iebrauca iedzīvotāju automašīnās. Vienā no spēkratiem tobrīd atradās sieviete un bērns, taču viņi guva nelielas traumas.
Atstājot Rīgas teritoriju, bēgošais autovadītājs uzņēmis milzīgu ātrumu, traucoties ar vairāk nekā 200 kilometriem stundā.
Vajāšanā tika iesaistīti Salaspils iecirkņa darbinieki un Ogres policisti, kuri mēģināja izveidot bloķēšanas vietu. Ogres apkārtnē policisti automašīnas apturēšanā pielietoja šaujamieroci, raidot vismaz 15 šāvienus. Daļa no šāvieniem trāpīja bēgošā vīrieša ķermenī un vajāšanas pēdējā stadijā bēgošais vadītājs izraisīja avāriju ar policistu, kurš atradās uz motocikla. Šim policistam ir lauzta kāja un, iespējams, arī atslēgas kauls.
Kā ierasts, gadījumos, kad aizturēšanas brīdī policijas darbinieks lietojis šaujamieroci, VP sākta dienesta pārbaude, lai noskaidrotu, vai šaujamieroču pielietošana bija pamatota.

Foto: Ekrānbilde no Youtube.com
LASI VĒL
- Francijā zemu lidojošas lidmašīnas pārsteidz atpūtniekus pludmalē (+ VIDEO)
- Talsu novads: Nepieciešams miljons un 4-5 mēneši autoeļa atjaunošanai (+ VIDEO)
- Ražas sezona sākusies: uz ceļiem pieaug lauksaimniecības tehnikas intensitāte, autovadītāji aicināti būt uzmanīgi (+ VIDEO)
- Bīstami deformētā konstrukcija K. Ulmaņa gatvē: iAuto.lv jautā - Rīgas pašvaldība atbild (+ VIDEO)
- Trešās paaudzes Audi Q7 būs arī ar sešām sēdvietām (+ VIDEO)
- 3,59 l/100 km: Renault Clio hibrīds nobrauc vairāk par 1000 km ar vienu uzpildi
- Pārrautā Dursupes dzirnavezera aizsprosta ūdeņi appludina arvien tālākas apkaimes (+ VIDEO)
- Uzņēmēji aicina premjerus uzņemties politisko atbildību par “Rail Baltica” īstenošanu (+ VIDEO)
- Pēc intensīvajām lietavām Talsu novadā izskaloti vietējie ceļi; slēdz autoceļa Sloka-Talsi posmu (+ VIDEO)
- Ķīniešu elektromobilis pazaudē motoru (+ VIDEO)
