OCTA nozares zaudējumi pirmajā pusgadā - 2,93 miljoni eiro
Nopelnīto prēmiju rādītājs šī gada pirmajā pusē, salīdzinājumā ar tādu pat periodu pērn, ir palielinājies par 535 224 eiro.
Šā gada pirmajā pusē OCTA nozares zaudējumi bija 2,93 miljoni eiro, liecina Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) dati.
Zaudējumu rādītājs audzis salīdzinājumā ar atbilstošo periodu pērn - pagājušā gada pirmajā pusē nozare strādāja ar 1,69 miljonu eiro zaudējumiem.
Zaudējumu kāpumu sekmējis izmaksāto atlīdzību pieaugumus. Salīdzinot ar pagājušā gada pirmajiem sešiem mēnešiem, šogad pirmajā pusgadā par 23,6% pieaugušas OCTA atlīdzību izmaksas. Tas skaidrojams gan ar zaudējumu pieteikumu skaita palielināšanos, gan nemateriālo zaudējumu apjoma pieaugumu.
Šogad sešos mēnešos apdrošināšanas sabiedrībās un LTAB iesniegti 20 122 zaudējumu pieteikumi, kas ir par 12% vairāk nekā 2014.gada sešos mēnešos. Saistībā ar šī gada un iepriekšējo gadu zaudējumu pieteikumiem šogad pirmajā pusgadā ir pieņemti 20 545 lēmumi par apdrošināšanas atlīdzības izmaksām par kopējo summu 21,17 miljoni eiro, kas ir par 23,6% vairāk nekā 2014.gada sešos mēnešos.
Vislielākā atlīdzību lēmumu summa tika izmaksāta par transportlīdzekļu bojājumu un bojāejas zaudējumu atlīdzināšanu, kas kopā veidoja 72,1% no kopējās atlīdzību summas. LTAB valdes priekšsēdētājs Juris Stengrevics paziņojumā medijiem atzīmē, ka šī gada pirmajā pusgadā būtiski ir pieaudzis izmaksāto atlīdzību īpatsvars par nemateriāliem zaudējumiem saistībā ar cietušās personas sakropļojumu un/vai invaliditāti, kā arī rehabilitācijas izdevumiem.

Foto: iAuto.lv
LTAB valdes priekšsēdētājs norāda, ka šajā pusgadā būtiski audzis arī atlīdzību izmaksu apjoms no Garantijas fonda. Sešos mēnešos par 461 apdrošināšanas gadījumu ir pieņemti 539 lēmumi par kopējo summu 1,528 miljoni eiro, kas ir par 299,6% vairāk nekā 2014.gada sešos mēnešos. Palielinājums ir saistīts ar to, ka Garantijas fondam jāveic atlīdzības izmaksas likvidējamās apdrošināšanas AS "Balva" vietā par ārvalstīs notikušajiem satiksmes negadījumiem. Lielāko Garantijas fonda atlīdzību izmaksu daļu veido atlīdzību izmaksas par negadījumiem, kurus ir izraisījuši transportlīdzekļi bez OCTA apdrošināšanas.
Šogad sešos mēnešos apdrošināšanas sabiedrību nopelnīto prēmiju summa bija 22,95 miljoni eiro. Nopelnīto prēmiju rādītājs šī gada pirmajā pusē, salīdzinājumā ar tādu pat periodu pērn, ir palielinājies par 535 224 eiro.
Analizējot kopējos OCTA apdrošināšanas nozares darbības rezultātus šogad, LTAB secina, ka situācija, salīdzinot ar 2014.gada sešiem mēnešiem, ir kļuvusi negatīvāka, jo ir pasliktinājies OCTA tirgus zaudējumu rādītājs.
LASI VĒL
- Vai ir pieļaujama veloceliņa izbūve 38 centimetru attālumā no mājas sienas? (+ VIDEO)
- BMW R 1300 RT motocikla cena no 22 890 EUR ar 1300 cm3, 145 ZS, 4.9 l uz 100 km un 281 kg (+ VIDEO)
- Izmērs atsver visu. Kāds ir krosovers Omoda 9? (+ VIDEO)
- Eksperti: Lāču ieklīšana pilsētvidē ir likumsakarība; kā rīkoties? (+ VIDEO)
- Rīgā atklāj jaunu tramvaja līnijas posmu un mobilitātes punktu “Ķengarags” (+ VIDEO)
- Kur un kādu krāsu atstarotāji uz auto virsbūves liedz iziet tehnisko apskati? (+ VIDEO)
- Kas tu tāds? Negaidīta tikšanās ar pilnībā elektrisku Suzuki Vitara (+ VIDEO)
- La Liga. Pirmais brauciens ar elektrisko Cupra Raval (+ VIDEO)
- Priekšpiedziņas atgriešanās. Jaunā Subaru Uncharted salīdzinošais tests (+ VIDEO)
- Uz ceļiem mirušo bērnu statistiku jau gadiem neizdodas būtiski samazināt; mazā Mika traģēdija (+ VIDEO)
