Norvēģijas valsts naftas un gāzes ieņēmumi pērn sasnieguši rekordaugstu līmeni
Norvēģijas valsts naftas un gāzes ieņēmumi pērn sasnieguši visu laiku augstāko līmeni, ņemot vērā Ukrainas kara izraisīto enerģijas cenu kāpumu, liecina pirmdien publiskotie valsts statistikas biroja dati.
Norvēģijas valsts naftas un gāzes ieņēmumi 2022.gadā sasnieguši 1,5 triljonus kronu (135,6 miljardi eiro), salīdzinot ar 498 miljardiem kronu (45,02 miljardi eiro) pirms gada.
Norvēģija pērn kļuva par lielāko dabasgāzes piegādātāju Eiropai, jo Krievija samazināja gāzes piegādes.
Norvēģijas naftas un gāzes ieņēmumu kāpumu pagājušajā gadā veicināja rekordaugstās dabasgāzes cenas Eiropas tirgū vasarā.
Norvēģija ienākumus no naftas un gāzes rezervēm gūst ar naftas uzņēmumiem piemērotajiem nodokļiem, tiešo līdzdalību naftas un gāzes atradnēs un infrastruktūrā, kā arī ar dividendēm, ko izmaksā enerģētikas kompānija "Equinor", kurā valstij pieder 67% akciju.

Foto: Pexels.com
LASI VĒL
- Pieci metri un 800 volti. Pirmais brauciens ar XPeng P7 Plus (+ VIDEO)
- Kā pareizi stūrēt un pie reizes arī par sēdpozīciju pie stūres (+ VIDEO)
- Situācija ar autoskolas braukšanas instruktoru: kā pareizi jāstūrē? (+ VIDEO)
- Lētākais Cupra elektroauto Raval. Kas jauns Cupra ēdienkartē ? (+ VIDEO)
- Kā ar "Rail Baltica" būvi veicas Lietuvai? (+ VIDEO)
- 1156 Zs un uzlāde 5 minūtēs: Ķīnas zīmols Denza startē Eiropas tirgū ar diviem modeļiem
- Vai, pārbaudot alkohola koncentrāciju izelpā, policijas rīcība nav ne ekoloģiska, ne ekonomiska? (+ VIDEO)
- Cenu izmaiņas degvielas uzpildes stacijās notiek ar nobīdi (+ VIDEO)
- Autoceļu būvētāji: Izmaksu straujā kāpuma dēļ ceļu būvnieki nevar īstenot paredzētos darbus (+ VIDEO)
- Dīzeļa cena šodien paliek maksimumā. Degvielas cenas 8.4.26: Dizelis 2.127 un 95 benzīns 1.837 EUR (+ VIDEO)
