Norvēģija jau no 2022.gada aprīļa bez iekšdedzes motoru mašīnām?
Norvēģijā jau no 2022.gada aprīļa varētu pārtraukt ar benzīna vai dīzeļa dzinēju aprīkotu automašīnu pārdošanu. Iemesls – pēc iekšdedzes motoru automobiļiem vairs nav pieprasījuma.
Norvēģija ir līderis pēc elektriskās piedziņas spēkratu reģistrācijas skaita jau vairākus gadus, kas šīs valsts politikas veidotājiem lika ar optimismu raudzīties uz 2025.gadu, kad bija nolemts pārtraukt ar iekšdedzes motoru aprīkotu automobiļu pārdošanu.
Taču izrādās, ka arī tik ilgi gaidīt nav nekādas nepieciešamības, jo norvēģi tik strauji pāriet uz elektrisko piedziņu, ka parastās mašīnas vairs gluži vienkārši nepērk.
To pierāda 2021.gada statistika - hibrīdu un pilnībā elektrisku automobiļu tirgus daļa Norvēģijā (līdz augustam) sasniegusi 91,34 procentus.
15 visvairāk pirkto automobiļu modeļu skaitā ir 14 pilnībā elektriskas automašīnas un viens modelis ar hibrīddzinēju, bet pieprasītākais modelis ar benzīna motoru – Volkswagen Tiguan – atrodams 38 vietā.
Saskaņā ar Norvēģijas Automobiļu federācijas žurnāla Motor publicēto analīzi, iekšdedzes motoru automašīnu pārdošanas apjomu samazināšanās tendence ir bijusi tik strauja, ka ir pamats uzskatīt, ka pēdējos šādas konstrukcijas automobiļus pārdos 2022. gada aprīlī.

Foto: Ekrānbilde no Twitter.com/ElectricCarsNOR
LASI VĒL
- Bārbeles–Ozolaines ceļa remonts ieilgs tilta sliktā stāvokļa dēļ (+ VIDEO)
- Aktuālā situācija Rīgas dzelzceļa stacijā. Kā izskatās iesāktais dzelzceļa tilts pār Daugavu 15.7.26 (+ VIDEO)
- Jau mēnešiem ilgi bīstami deformēta konstrukcija virs autovadītāju galvām K. Ulmaņa gatvē 14.07.2026 (+ VIDEO)
- Par sajūgu vari aizmirst Honda Transalp ticis pie e clutch sistēmas (+ VIDEO)
- Elektroauto baterijām pēc auto mūža ir arī otrā dzīve (+ VIDEO)
- Smago auto saiets Engures Zvejnieksvētkos 11. jūlijs (+ VIDEO)
- Pirmais brauciens ar jauno Toyota Hilux. Būs arī 100 % elektrisks (+ VIDEO)
- Liepājā testa laikā vēja turbīnai nolūzt spārns; incidentu izmeklēs turbīnu ražotājs "Nordex" (+ VIDEO)
- Mums to vajag? – vadītāja guļ, Tesla brauc autonomā režīmā (+ VIDEO)
- Lēnām, bet virzās: kas notiek ar Rail Baltica būvi Igaunijā un Latvijā (+ VIDEO)
