MINI piesaka savu jaudīgāko elektroauto
MINI gatavojas laist klajā savu ātrāko elektriskās piedziņas modeli Mini John Cooper Works Electric.
2025.gadā MINI izlaidīs savu pēdējo modeli ar iekšdedzes dzinēju, bet līdz 2030.gadam britu zīmols kļūs par ražotāju kas pircējiem piedāvās tikai elektriskās piedziņas automašīnas.
Jaunais modelis būs markas pirmā elektroautomobiļa Cooper SE jaudīgākais variants. Zināms, ka pircēju vērtējumam to nodos tuvāko mēmešu laikā, taču tehnisko informāciju briti vēl neatklāj, uzskatot, ka šajā etapā pietiek ar savā Twitter kontā publicētu tīzeri un parakstu: Feels like it’s time for a boost (Laiks paātrināties).
Standarta MINI Cooper SE ir aprīkots ar BMW i3S agregātu, kas attīsta 184 Zs jaudu un 270 Nm griezes momentu. Šāds agregāts ļauj hečbekam paātrināties no nulles līdz simtam 7,3 sekundēs, bet maksimālais ātrums ir ierobežots līdz 150 km stundā. Litija jonu akumulatoru komplekts, kas uzstādīts zem transportlīdzekļa grīdas, nodrošina gaitas rezervi 235 līdz 270 kilometru robežās.
Latvijā MINI Cooper SE cena sākas no atzīmes 33 100 eiro.

Foto: Publicitātes attēls
LASI VĒL
- Situācija ar autoskolas braukšanas instruktoru: kā pareizi jāstūrē? (+ VIDEO)
- Lētākais Cupra elektroauto Raval. Kas jauns Cupra ēdienkartē ? (+ VIDEO)
- Kā ar "Rail Baltica" būvi veicas Lietuvai? (+ VIDEO)
- 1156 Zs un uzlāde 5 minūtēs: Ķīnas zīmols Denza startē Eiropas tirgū ar diviem modeļiem
- Vai, pārbaudot alkohola koncentrāciju izelpā, policijas rīcība nav ne ekoloģiska, ne ekonomiska? (+ VIDEO)
- Cenu izmaiņas degvielas uzpildes stacijās notiek ar nobīdi (+ VIDEO)
- Autoceļu būvētāji: Izmaksu straujā kāpuma dēļ ceļu būvnieki nevar īstenot paredzētos darbus (+ VIDEO)
- Dīzeļa cena šodien paliek maksimumā. Degvielas cenas 8.4.26: Dizelis 2.127 un 95 benzīns 1.837 EUR (+ VIDEO)
- Subaru izbrauks - arī elektrisks. Pirmais brauciens ar jauno E-Outback (+ VIDEO)
- Satiksme Hormuza šaurumā nav atjaunota (+ VIDEO)
