Līdz 47 mašīnām stundā – cik var saražot Xiaomi rūpnīca? (+ VIDEO)

Foto: Ekrānbilde no Youtube.com
iAuto | 13.05.2024

Neskatoties uz to, ka Ķīnas tehnoloģiju gigants Xiaomi autobūves jomā ir jaunpienācējs, uzņēmuma ambīcijas ir lielas un attīstība strauja.

Jaunajai jomai Xiaomi ķēries klāt ar skubu un jau guvis ievērojamus panākumus – pirmo modeli īsā laikā pasūtījuši vairāk nekā 75 000 klientu, kas ir labs pamats optimismam. Xiaomi ir paziņojis, ka jau šogad plāno saražot vairāk nekā 100 000 elektrisko automašīnu.

Lai to paveiktu, uzbūvēta rūpnīca ar ļoti augstu automatizācijas līmeni. Tiek ziņots, ka tajā darbojas vairāk nekā 700 robotu, kas apkalpo gandrīz katru transportlīdzekļu ražošanas posmu, pamatstruktūras operācijas simtprocentīgi uzticot mašīnām.

Šīs revolucionārās rūpnīcas sirds ir lielā 9100T “HyperPress” prese, kas ne tikai nomaina 72 atsevišķas detaļas, bet arī samazina metinājuma šuvju skaitu par 840 vienībām. Šī pieeja ne tikai vienkāršo ražošanu, bet arī nodrošina ievērojami ātrāku ražošanas procesu. Strādājot ar pilnu jaudu, ražošanas ātrums sasniedz vienu automašīnu ik pēc 76 sekundēm jeb līdz pat 47 transportlīdzekļiem stundā.

HyperPress tehnoloģijai ir daudz priekšrocību: transportlīdzekļi kļūst vieglāki, izturīgāki un ilgmūžīgāki, taču medaļai ir arī otra puse - avārijas gadījumā remonta izmaksas varētu būt ievērojami lielākas. Tiek ziņots, ka Xiaomi izvēlējis atšķirīgu virzienu atšķirībā no Tesla, kas arī izmanto HyperPress, taču ir atteicies no vienotas apakšdaļas ražošanas vienā gabalā.

Foto: Ekrānbilde no Youtube.com