Laukā minūte dārga.Kāpēc kombainiem vajadzīga laba degviela? (+VIDEO)

Foto:
TV Autoziņas speciāli iAuto | 09.05.2024

Sākot ar šī gada 1. aprīli fosilajām degvielām atsākta obligātās biopiedevas pievienošana. Neste Latvija pievieno 7% atjaunīgās biodegvielas Neste MY. Degvielas kvalitātes jautājums sevišķi būtisks ir lauksaimniekiem, kas izmanto dārgu lielgabarīta tehniku.

Andris Zaļais, Baltic AGRO servisa inženieris: “Faktiski pat eļļosana notiek ar to pašu degvielu. Ja tās kvalitāte ir slikta, tad degvielas aparatūra iziet no ierindas.”

Neste Latvija saviem klientiem piegādā degvielu, kam pievienota atjaunīgā dīzeļdegviela Neste MY. Lauksaimnieki izmanto to pašu dīzeļdegvielu, tikai tā ir iekrāsota. Nekvalitatīvas degvielas izraisītas problēmas lauksaimniecības tehnikā var sagādāt daudz nopietnākus zaudējumus nekā vieglajā dīzeļauto. Remonts, ja tāds nepieciešams, var ieilgt, bet darbi tīrumā negaida. No zemas kvalitātes degvielas var ciest arī cieto daļiņu filtri, kas ir lielāki un dārgāki nekā vieglajos dīzeļauto. Tāpēc saimniecības, kas izmanto modernu tehniku, ir prasīgas pret degvielas kvalitāti. Vairāk TV Autoziņu sižetā.