"Latvijas valsts ceļu" apgrozījums pirmajā ceturksnī palielinājies par 12,7%

Foto: iAuto.lv
Nozare.lv | 06.06.2021

VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC) apgrozījums šā gada pirmajā ceturksnī bija 3,919 miljoni eiro, kas ir par 12,7% vairāk nekā pirms gada attiecīgajā periodā, savukārt kompānijas peļņa trīs mēnešos bija 301 964 eiro pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš, liecina uzņēmuma publiskotā informācija.

Vadības ziņojumā norādīts, ka gada pirmajos trīs mēnešos 99,8% no kompānijas ieņēmumiem veidoja Satiksmes ministrijas (SM) deleģēto uzdevumu izpilde.

Pirmā ceturkšņa ieņēmumu pieaugumu LVC vadība galvenokārt saista ar valsts autoceļu ikdienas uzturēšanas darbu programmu un kontroles vadību ziemas periodā, kā arī projektu vadību darbiem. Peļņa ir saistīta ar veiktajiem darbiem valsts autoceļu ikdienas uzturēšanas darbu programmā un kontroles vadību ziemas periodā.

Kompānijas vadība skaidro, ka saistībā ar valdības aprīlī piešķirtajiem papildus 155 miljoniem eiro autoceļu sakārtošanai no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem šā gada kompānijas ieņēmumi varētu būt augstāki, nekā plānots.

LVC 2020.gada pirmajā ceturksnī strādāja ar 3,478 miljonu eiro apgrozījumu un 97 291 eiro zaudējumiem.

LVC izveidota 2004.gada nogalē un pieder valstij. Uzņēmums pārvalda valsts autoceļu tīklu, administrē valsts autoceļu tīkla finansējumu un organizē iepirkumus valsts vajadzībām. LVC pārvalda vairāk nekā 20 000 kilometru valsts autoceļu.
 

Foto: iAuto.lv