Krievijā uzsāk jauno Moskviču ražošanu

Foto: Ekrānbilde no Youtube.com
iAuto | 24.11.2022

Bijušajā Renault Group rūpnīcā Maskavā uzsākta modeļa “Москвич 3” (Moskvič 3) ražošana. Patiesībā tas ir Ķīnas uzņēmuma JAC modelis JS4, kam piestiprināta plāksnīte ar uzrakstu Moskvič.

Krievijas valsts mediji ar lepnumu ziņo par leģendārās markas Moskvič atdzimšanu, taču auto jaunumiem veltītie izdevumi publicē krietni vien “piezemētāku” informāciju.

Pirmkārt, rūpnīca, kur ražos tā saucamos Moskvičus vēl nesen piederēja Renault, taču pēc tam, kad franču marka nolēma pamest Krievijas tirgu, rūpnīca pārgāja Maskavas pilsētas īpašumā. Otrkārt, Moskvič 3 ražošana notiek pēc DKD (Disassembled Knock Down) tehnoloģijas, tas ir, Ķīnā no pilnībā gatava JAC JS4 noņem motoru, kārbu, piekari u.c. sīkākas detaļas, muitā noformē, kā detaļu komplektu un Maskavā samontē no jauna, pievienojot plāksnīti ar uzrakstu “Moskvič 3”.

Priekšējo riteņu piedziņas automašīnas ar iekšdedzes dzinējiem aprīkotas ar 1,6 litru atmosfērisko dzinēju, kas attīsta 109 ZS jaudu, taču ir arī versijas ar 1,5 litru motoru, kas attīsta 150 ZS atdevi. Abi agregāti darbojas kopā ar sešpakāpju manuālo pārnesumkārbu vai CVT transmisiju.

Būs pieejams arī elektriskais modelis Moskvič 3e ar 68 Zs elektromotoru un sniedzamību līdz 410 km. Līdz gada no konveijera noripos 600 Moskvich krosoveri, trešdaļa no tiem saņems elektrisko spēkstaciju. Pirmās automašīnas Maskavā būs pieejamas 2022. gada beigās, bet reģionos - 2023. gada sākumā.

Izdevums Motor.ru informē, ka Moskvič 3 bāzes komplektā ir klimata kontrole, riepu spiediena kontroles sistēma, elektriskie logi un vadītāja drošības spilvens. Pēc izvēles pieejama kruīza kontrole, parkošanās sensori, atpakaļskata kamera, otrs drošības spilvens un aizkari.

Foto: Ekrānbilde no Youtube.com