KamAZ radījis bezpilota pašizgāzēju Herkuless
Krievijas kravas automašīnu ražotājs KamAZ izstrādājis bezpilota pašizgāzēju Herkuless. Bez vadītāja tas varēs strādāt karjerā, koplietošanas ceļos mašīnu vadīs šoferis.
KamAZ atklājis detaļas par jauno pašizgāzēju Herkuless, kas tiek dēvēts par baltkrievu BelAZ “slepkavu”. 10 metru garais un 75 tonnu smagais transportlīdzeklis paredzēts darbam automātiskā režīmā, taču to varēs izmantot arī koplietošanas ceļos, tiesa – tikai ar šoferi pie stūres.
Herkuless izmanto hibrīdiekārtu, kas, pateicoties enerģijas atgūšanas tehnoloģijai, var ietaupīt līdz pat 15 procentiem degvielas, salīdzinot ar analogiem ko darbina ar dīzeļdegvielu. Precīzākus tehniskos datus KamAZ sola nosaukt vēlāk.
Ražotājs uzsver, ka Herkuless tiek gatavots testiem poligonā. Pēc tam pašizgāzējs tiks izmēģināts reālos apstākļos kādā no rūpniecības uzņēmumiem.

Foto: Publicitātes attēls
LASI VĒL
- Gaiss burtiski vibrēja - pie Spices pulcējas Loud Jurmala 2026 auto (+ VIDEO)
- Salona filtrs, logu slotiņas un riepas. Kā sakopt auto pēc ziemas? (+ VIDEO)
- Briškena piemērs - atbalsts smago elektro auto; Degvielas cenas 15.04.26: Dizelis 2.097 EUR (+ VIDEO)
- Visā Latvijā notiek 24 stundu ātruma kontroles maratons (+ VIDEO)
- Ķīnā aizdegusies elektrisko BYD testa automobiļu noliktava (+ VIDEO)
- Degvielas cenas 14.04.2026: Dizelis 2.097 un 95 benzins 1.817 EUR! Nopērc 40L+ degvielu kannās (+ VIDEO)
- Pirmais jaunā Toyota RAV4 tests. Jaudīgāki hibrīdi, ērtāks salons, augstāki mērķi (+ VIDEO)
- Mazs nav prasts. Kā brauc KIA mazākais elektromoblis EV2? (+ VIDEO)
- Jauna tehnoloģija, kas spēs savlaicīgi noteikt vēja parkam tuvojošos putnus (+ VIDEO)
- Pieci metri un 800 volti. Pirmais brauciens ar XPeng P7 Plus (+ VIDEO)
