Izgatavots Krievijā pirmais kravas hibrīdautomobilis

Krievijas autobūves kompānija UAZ starptautiskajā rūpniecības preču un tehnikas izstādē Innoprom - 2018 (Иннопром-2018) parādījusi Krievijā pirmā kravas hibrīdautomobiļa prototipu.
Kravas hibrīdautomobilis izgatavots uz vieglā komercautomobiļa UAZ Profi bāzes, sadarbībā ar FGUP NAMI (ФГУП НАМИ) speciālistiem.
Hibrīdiekārtas sastāvā iekļauts 2,3 litru atmosfēriskais benzīna motors ar 132 Zs jaudu, 126 Zs jaudīgs elektromotors, 14 kWh akumulators un sešu pakāpju automātiskā pārnesumkārba. Jauktajā ciklā prototipa degvielas patēriņš ir 7,6 litri uz 100 km, kas automobilim ļauj veikt līdz pat 855 km garu distanci.
Hibrīdiekārta var darboties trīs režīmos: tikai iekšdedzes dzinējs, elektromotors vai hibrīdrežīms, kurā apvienoti abi. Pēdējais ieslēdzas automātiski, kolīdz automobilis sasniedz 50 km/h.
Sistēmas kopējā jauda ir 258 Zs un 500 Nm. Ražotājs norādījis, ka 100 km/h pirmais krievu hibrīdautomobilis var sasniegt 10,7 sekundēs, bet maksimālais ātrums ir 141 km/h. Elektriskā režīmā kravinieks var nobraukt aptuveni 74 km.
UAZ Profi hibrīdmodifikāciju Uļjanovskas rūpnīca plāno sākt ražot pēc tam, kad būs beigušies visi ieplānotie izmēģinājumi.

Foto: Publicitātes attēls
LASI VĒL
- Gandrīz zem riteņiem (+ VIDEO)
- Degvielas cenas: Dīzelis 1.547 un 95 benzīns 1.557 EUR - 19.07.2025. (+ VIDEO)
- Nākotnē daļu "Tet" un LMT akciju plāno kotēt biržā (+ VIDEO)
- Ja jau elektroauto mazina CO2, vai tad tie ir vainīgi pie aukstās vasaras? (+ VIDEO)
- “Latvijas Dzelzceļš” pārdod bijušo valdības motrisi; opozīcijas deputāti iebilst (+ VIDEO)
- Vai autovadītāji var paļauties uz pašvaldības un LMT sodiem, ka tie ir pareizi un saskaņā ar likumu?
- BMW vadītājs "pamāca" kravas auto šoferus, un nevis vienu, bet divus (+ VIDEO)
- Bija pamats dusmām? - video autors domā, ka jā (+ VIDEO)
- Ludzas novadā motocikla vadītājs traucas ar ātrumu 196 km/h (+ VIDEO)
- Autobusa vadītājs ignorē aizliedzošo signālu (+ VIDEO)