Indijas tirgum paredzētais "Renault Duster" saņem “0” drošības testos

Organizācijas "GlobalNCAP" sarīkotajos drošības testos Indijas tirgum paredzētais "Renault Duster" apvidus auto nav spējis iegūt pat vienu balli speciālistu izstrādātajā vērtējuma skalā.
Testiem bija pieteiktas divas "Duster" versijas: vislētākā, kura konstrukcijā drošības spilveni nav paredzēti vispār, kā arī variants, kur vadītāja gaisa drošības spilvens paredzēts kā ekstra par papildu maksu.
Pirmajā gadījumā rumāņu apvidus auto saņēma apaļu “nulli”, pie divām ballēm tiekot vien kategorijā par bērnu drošību otrajā sēdekļu rindā.
Savukārt otra "Duster" versija saņēma trīs balles kopējā novērtējumā un divas balles par bērnu drošību otrajā sēdekļu rindā.
Interesanti, ka "Duster" Latīņamerikas versija (testi 2016.gadā) saņēma par vienu balli augstāku novērtējumu, kas skaidrojams ar lielāka izmēra drošības spilveni, kas labāk pasargā vadītāju.
Piebildīsim, ka "GlobalNCAP" drošības testos tiek vērtēta automobiļa pasažieru drošība spēkratam frontāli triecoties barjerā ar ātrumu 64 km/h.

Foto: Publicitātes attēls

LASI VĒL
- Pašvaldības policisti aiztur bēgošu autovadītāju bez tiesībām un krietnu daudzumu narkotiku (+ VIDEO)
- Ir gatavs uzlādēt arī elektrisko Rolls Royce (+ VIDEO)
- TV AUTO ZIŅAS TESTĒ: Braucam ar visu laiku jaudīgāko VW ID Buzz.(+ VIDEO)
- Baltijas valstis kopīgi paraksta 1,8 miljardu eiro līgumu par “Rail Baltica” elektrifikāciju (+ VIDEO)
- Zemkopības ministrija steidz izmaiņas koku ciršanas noteikumos, ignorējot Satversmes tiesas lemto (+ VIDEO)
- Dzīve ir izaicinājums. Cupra draugiem ikgadējā ballīte (+ VIDEO)
- Kā gada laikā mainījusies ekosistēma un zivju populācija Alūksnes upē? (+ VIDEO)
- Dārgi, bet vajag - Tērvetē atklāta pirmā biometāna rūpnīca Latvijā (+ VIDEO)
- Volvo pazaudē riteni (+ VIDEO)
- Cik svarīga ir auto pārbaude pirms tehniskās apskates? (+ VIDEO)