Gaisa spilvenu ražotājs "Takata" paziņo par bankrotu
Japānas automašīnu rezerves daļu ražotājs "Takata" tiesā iesniedzis bankrota pieteikumu aizsardzībai no kreditoriem, pirmdien paziņojusi kompānija.
"Takata" pieteikumu tiesā Tokijā iesniedza pēc uzņēmuma padomes sēdes.
"26.jūnijā notikušajā padomes sēdē mūsu kompānija nolēma sākt procedūru, iesniedzot pieteikumu bankrota aizsardzībai," pavēstīja "Takata", piebilstot, ka tiesa pieņēmusi pieteikumu.
Mediji vēsta, ka kompānijas saistības pārsniedz triljonu Japānas jenu (8,04 miljardus eiro).
ASV autodetaļu ražotājs "Key Safety Systems", kas pieder Ķīnas "Ningbo Joyson Electronic", pārņems "Takata" darbību, paziņojušas abas kompānijas.
"Takata" pārdos savus aktīvus un uzņēmumus "Key Safety Systems" par 1,588 miljardiem dolāru (1,421 miljards eiro), pavēstīja kompānijas.
Tokijas biržā pirmdien "Takata" akciju tirgošana tika apturēta, un birža paziņojusi, ka uzņēma akciju kotēšana tajā tiks pārtraukta 27.jūlijā.
12 "Takata" meitaskompānijas ārzemēs arī ir iesniegušas bankrota pieteikumu aizsardzībai no kreditoriem.
"Takata" kopš 2013.gada ir ierauts vērienīgā starptautiskā skandālā saistībā ar defektīviem gaisa spilvenu piepūšanas mehānismiem, kas var izraisīt gaisa spilvenu piepūšanos ar pārmērīgi lielu spēku, tādējādi tam pārsprāgstot un automašīnā izraisot iespējamu nāvējošu atlūzu izplatīšanos.
"Takata" ražoto gaisa spilvenu defekta dēļ pasaulē bojā gājuši 16 cilvēki un vēl 180 guvuši ievainojumus.
Februāra nogalē "Takata" oficiāli atzina vainu krāpšanā un piekrita izmaksāt miljardu dolāru, lai vienotos sprāgstošo gaisa spilvenu lietā.

Foto: Ekrānšāviņš no Autonews.ru
LASI VĒL
- Arī igauņiem "Rail Baltica" pabeigšanai trūkst finansējums; ministrs optimistisks (+ VIDEO)
- BMW un pikaps - Ļoti smaga avārija Madonas novadā, iespējams pat 180 km/h ātrumā (+ VIDEO)
- Igaunijā plāno celt kodolreaktoru; Latvija tādu iespēju neizslēdz (+ VIDEO)
- EP deputāts: Eiropa ir visatkarīgākā no naftas un gāzes, kas nāk caur Hormuza šaurumu (+ VIDEO)
- Kādēļ strauji audzis pieprasījums pēc Honda ģeneratoriem? (+ VIDEO)
- Degvielas cenas Latvijā – zemākas nekā vidēji ES (+ VIDEO)
- Degvielas cenas 19.3.2026: Dīzelis 1.957 un 95 benzīns 1.707 EUR. Ir +42 centi kopš 1.3.2026 (+ VIDEO)
- Cik ilgi Latvijas valsts ceļi neatjaunos vēl 110 km/h uz Rīgas-Jūrmalas šosejas — jau 19.03.2026?
- iAuto.lv jautājumi publikācijai: Rīgā, Jūrmalas gatve tagad ir atvērta transporta kustībai abos virzienos
- Kāda tipa riepas bija ejošakās aizvadītajā ziemā ? (+ VIDEO)
