Gaidot uzlādi, tas svarīgi - Jēkabpilī uzbūvē mazmājiņu par 70 000 eiro (+ VIDEO)

Foto: Ekrānbilde no Youtube.com
RE TV | 15.05.2024

Kamēr vieni nesaprot, kā tādu summu var izlikt par tautā saukto mazmājiņu, citi, ieskaitot elektroautomobiļu īpašniekus no tuvējā uzlādes punkta, priecājas, par noderīgo infrastruktūras risinājumu. Vairāk RE TV video sižetā.

Jēkabpilī izveidota jauna sabiedriskā tualete, kuras izmaksas pārsteidz iedzīvotājus – mazmājiņas ierīkošanas kopējais iztērētais finansējums nedaudz pārsniedz 70 tūkstošus eiro. Sabiedrībā izskan pārmetumi par izšķērdību, ņemot vērā arī tualetes izmērus – tās kopējā platība ir tikai nepilni astoņi kvadrātmetri. Savukārt pašvaldībā skaidro, ka šādai summai ir savi iemesli. Jaunā tualete izveidota netālu no zaļā tirdziņa Rīgas ielā, un tā ikvienam apmeklētājam pieejama bez maksas. Pirmie apmeklētāji ir apmierināti ar labierīcībām, bet ir šokēti, uzzinot izmaksas. “Kas te ir? Paskatieties – pods, izlietne un sienas! Tad jau vajadzētu visam no zelta būt,” saka jēkabpilietis Pāvels.

Jēkabpils novada pašvaldībā uzsver, ka gala summā ietilpst ne tikai pati tualetes ēka, bet arī būvprojekts, inženierkomunikācijas, pamati un citas detaļas. Konteinertipa ēka, ko pēc individuāla pasūtījuma izgatavoja SIA “Scan Plast Latvia LSEZ”, izmaksāja 27,7 tūkstošus eiro, ieskaitot PVN, savukārt vairāk nekā 44 tūkstoši eiro iztērēti būvprojekta izstrādei, uzmērīšanai, nospraušanai un izpilddokumentācijai, ūdensvada un kanalizācijas akas un pievada izbūvei, elektrības pieslēguma izbūvei, asfalta seguma atjaunošanai un ēkas pamatu izbūvei. Šos darbus veica SIA “Jēkabpils pakalpojumi”.

Jēkabpils novada domes pārstāve Sandra Gogule: “Diemžēl inženiertīklu piebūves izbūves izmaksas ir vienas no dārgākajām, jo arī šīs ēkas novietne nebija tik vienkārša. Tika meklēti lētākie varianti, kur vistuvāk piebūvēt šos pieslēgumus, kā arī mūsu īpašuma piederības lietas. Šī ir publiskā vide, kur diemžēl īpašumi saskaras ar privātajiem īpašumiem, tad tur ir ļoti daudz skaņojumu. Šī bija viena no vietām, kur mēs varējām gūt saskaņojumu un izbūvēt šo tualeti, kas bija domāta mūsu tirgotājiem, kas strādā mūsu tirdziņā.”

Nesen Rīgas ielas mājražotāju tirdziņš tika papildināts ar četriem moderniem tirgus kioskiem. Tualete tapusi, īstenojot to pašu projektu. Lielāko daļu izmaksu finansē Eiropas Ekonomikas zonas programma. Tirgotāji pozitīvi vērtē tualetes izveidi, jo līdz šim bija spiesti izmantot neērtu pārvietojamo tualeti. V

ēl viens dārgo izmaksu iemesls ir pašas tualetes aprīkojums – tā aprīkota ar nerūsējošā tērauda podu un izlietni, ar zīdaiņu pārtinamo galdiņu, trauksmes pogu un citiem elementiem, kas pielāgoti cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Caurbraucēja Inese: “Dažreiz izmantoju šeit elektro uzlādes staciju, līdz ar to, ja vēl priekšā ir tāls ceļš, tad ļoti svarīgi, ja blakus ir pieejama tualete. Man bija prieks par to, ka iekšā ir gaišs, tīrs, ir pieejams ūdens, kur rokas nomazgāt, un vispār tā ir bez maksas pieejama lietošanai.” Jāpiebilst, ka šī nav pirmā dārgā sabiedriskā tualete Jēkabpilī. 2017. gadā lielu ažiotāžu izraisīja Kena parka labierīcības, kuru izveides kopējās izmaksas bija 85 tūkstoši eiro.