Gadumijas brīvdienās uz autoceļiem gājuši bojā divi cilvēki
Trīs aizvadītajās gadumijas brīvdienās uz Latvijas autoceļiem gājuši bojā divi cilvēki, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts policijas (VP) Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.
Pēc viņa teiktā, par pozitīvām aizvadītās brīvdienas nevarētu nosaukt divu letālo negadījumu dēļ. Viens no šiem negadījumiem noticis Latgales reģionā, otrs - Zemgalē. Pērn gadumijas brīvdienās uz autoceļiem gan gāja bojā tikai viens cilvēks.
VP apkopotā informācija liecina, ka gada pirmajā dienā ceļu satiksmes negadījumos vēl trīs cilvēki guvuši traumas.
Krapsis arī pastāstīja, ka šogad jaungada brīvdienās pieķerti 43 dzērājšoferi, kas ir par septiņiem mazāk nekā pirms gada. Savukārt narkotisko vielu reibumā šajās brīvdienās pie stūres bija sēdušies divi šoferi, bet pirms gada - viens.
Piemēram, 1.janvārī pieķerti 15 dzērājšoferi, no kuriem septiņi Kurzemē, četri Rīgā, divi Zemgalē un pa vienam Vidzemē un Latgalē.
Vēl 128 autovadītājiem gada pirmajā dienā sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu. Visvairāk tādu autovadītāju bijis Zemgalē un Rīgā - attiecīgi 37 un 35, bet vēl 29 - Kurzemē, 14 - Latgalē un 13 - Vidzemē.
VP Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks rezumēja, ka kopumā šīs gadumijas brīvdienas uz autoceļiem ne ar ko īpašu nav izcēlušās.

Foto: iAuto.lv
LASI VĒL
- ASV “Jaguar” sporta auto pabrauc zem autobusa; smagi cietušo nav (+ VIDEO)
- Kā Neste Easy Charge atpazīs tavu elektromobili? (+ VIDEO)
- Arī igauņiem "Rail Baltica" pabeigšanai trūkst finansējums; ministrs optimistisks (+ VIDEO)
- BMW un pikaps - Ļoti smaga avārija Madonas novadā, iespējams pat 180 km/h ātrumā (+ VIDEO)
- Igaunijā plāno celt kodolreaktoru; Latvija tādu iespēju neizslēdz (+ VIDEO)
- EP deputāts: Eiropa ir visatkarīgākā no naftas un gāzes, kas nāk caur Hormuza šaurumu (+ VIDEO)
- Kādēļ strauji audzis pieprasījums pēc Honda ģeneratoriem? (+ VIDEO)
- Degvielas cenas Latvijā – zemākas nekā vidēji ES (+ VIDEO)
- Degvielas cenas 19.3.2026: Dīzelis 1.957 un 95 benzīns 1.707 EUR. Ir +42 centi kopš 1.3.2026 (+ VIDEO)
- Cik ilgi Latvijas valsts ceļi neatjaunos vēl 110 km/h uz Rīgas-Jūrmalas šosejas — jau 19.03.2026?
