Ford Fiesta – pasaulē visvairāk pārdotais mazauto (+ foto)

Ķelnē ražotais Ford Fiesta kļuvis par pasaulē visvairāk pārdoto mazauto 2013.gada pirmajā pusgadā.
Kompānijas Polka statistikas dati liecina, ka šajā laika posmā pārdots 356 434 eksemplāru, lielākā daļa no tiem – Ķīnā. Tas nav pārsteigums, jo arī pērn Jatco Dynamics veiktie aprēķini apstiprināja, ka Eiropas tirgū Ford Fiesta ir visvairāk pārdotais modelis mazauto segmentā (306 405 realizētu eksemplāru) un Nr`2 kopējā sarakstā.
Pie Ķelnes mazauto panākumiem jāpieskaita arī Women's Car of the Year 2013 galvenā balva, ko versija Fiesta 1.0l Eco-Boost ieguva, apsteidzot Mazda CX5 un Range Rover.
Pēc modeļa starta galvenajā ražotnē Ķelnē, Fiesta ražošanas līnijas tika iedarbinātas arī Ķīnas Nandžingā, Taizemes Raiongā, Brazīlijas pilsētās Kamasari un Sanpaulu, kā arī Čuatitlānas rūpnīcā netālu no Mehiko.
Ķelnes rūpnīca piedāvā Fiesta ar trīs virsbūves variantiem, 22 salona komplektācijām, vairākās piedziņas versijās, ar stūri labajā vai kreisajā pusē. Ik dienu no rūpnīcas konveijera noripo 1650 eksemplāru, no kuriem gandrīz 90 procenti tiek eksportēti.

Ford Fiesta ražošanas līnija Foto: Publicitātes foto

Ford Fiesta ST Foto: Publicitātes foto
LASI VĒL
- Pašvaldības policisti aiztur bēgošu autovadītāju bez tiesībām un krietnu daudzumu narkotiku (+ VIDEO)
- Ir gatavs uzlādēt arī elektrisko Rolls Royce (+ VIDEO)
- TV AUTO ZIŅAS TESTĒ: Braucam ar visu laiku jaudīgāko VW ID Buzz.(+ VIDEO)
- Baltijas valstis kopīgi paraksta 1,8 miljardu eiro līgumu par “Rail Baltica” elektrifikāciju (+ VIDEO)
- Zemkopības ministrija steidz izmaiņas koku ciršanas noteikumos, ignorējot Satversmes tiesas lemto (+ VIDEO)
- Dzīve ir izaicinājums. Cupra draugiem ikgadējā ballīte (+ VIDEO)
- Kā gada laikā mainījusies ekosistēma un zivju populācija Alūksnes upē? (+ VIDEO)
- Dārgi, bet vajag - Tērvetē atklāta pirmā biometāna rūpnīca Latvijā (+ VIDEO)
- Volvo pazaudē riteni (+ VIDEO)
- Cik svarīga ir auto pārbaude pirms tehniskās apskates? (+ VIDEO)