eSprinter ir ienācis arī Latvijā

Foto: Publicitātes attēls
MB | 26.01.2022

Ar tikpat lielu maksimālo iekraušanas tilpumu un uzticamību kā Sprinter, kā arī priekšrocībām, ko sniedz tieši elektriskā piedziņa, Mercedes-Benz eSprinter citviet pasaulē sevi jau paguvis apliecināt kā uzticamu partneri pilsētas loģistikā. Tagad eSprinter ir ienācis arī Latvijā.

“Pieprasījums pēc furgoniem ar elektrisko piedziņu ir augošs ne vien Eiropā, bet arī Latvijā. Piemēram, “Amazon” izmantošanai uz Eiropas ceļiem ir jau pasūtinājis 1800 Mercedes-Benz e-furgonus, no kuriem 1200 ir tieši eSprinter. Arī Latvijā par autoparka nomaiņu uz bezizmešu transportlīdzekļiem ir paziņojuši vairāki kurjerpasta un loģistikas uzņēmumi, tostarp DHL Latvia, kam gada sākumā tiks piegādāti pirmie Mercedes-Benz eSprinteri.

Fakts, ka arī Latvijā tuvāko gadu laikā pilsētvidē plānots uzsākt zemo emisiju zonu izveidi, nosakot ierobežojumus transportlīdzekļiem ar iekšdedzes dzinējiem, šīs kategorijas potenciālu palielina vēl vairāk,” saka Vitālijs Ročans, SIA “Domenikss” komercdirektors, valdes loceklis. “Uzņēmumi, lemjot par autoparka atjaunošanu vai paplašināšanu, galvenokārt vērtē ekspluatācijas un uzturēšanas izmaksas, kā arī komfortu šoferim. Tāpat aizvien biežāk elektro auto iegāde tiek vētrtēta kā investīcija sava zīmola reputācijā. Sprinter jau vairāk nekā 25 gadus ieņem vadošo lomu komerctransporta segmentā. eSprinter ir radīts, lai šo veiksmes stāstu turpinātu.”  

eSprinter ir pielāgojams jebkura uzņēmuma vajadzībām

eSprinter ar maksimālo iekraušanas tilpumu 11 m3 un kravnesību līdz 1040 kg ir paredzēts lielāku apjomu pārvadāšanai.

eSprinter elektriskā piedziņa sasniedz 85 kW jaudu, griezes moments - līdz 295 ņūtonmetriem. Sasniedzamība ar akumulatora ietilpību 47 kWh ir līdz 168 kilometriem. Savukārt konfigurācija ar akumulatora ietilpību 35 kWh ļauj mērot līdz 120 kilometrus lielu attālumu.

Uzlāde no 10-80% nieka 30 minūtēs

eSprinter standartā ir aprīkots ar diviem uzlādes portiem. Viens paredzēts maiņstrāvai ar maksimālo uzlādes jaudu līdz 7.4 kW, otrs uzlādei ar līdzstrāvu ar maksimālo jaudu līdz 80 kW. Integrētā ātrās uzlādes funkcija nodrošina iespēju uzlādēt akumulatoru no 10 līdz 80 procentiem aptuveni 25-30 minūtēs. Savukārt uzlādei no 0-100% ar jaudu 47kWh nepieciešamas 8 stundas, ar jaudu 35kWh – 6 stundas.

eSprinter ir trīs piedziņas programmas - “E” un “C”, un četri rekuperācijas, jeb enerģijas atgūšanas līmeņi - "D-", "D", "D +" un "D ++", ko izvēlas ar lāpstiņu pie stūres. Atkarībā no veiktās izvēles, eSprinter izmanto enerģiju par labu lielākai sasniedzamībai, vai uzlabotam komfortam. Atbilstoši veicamajam uzdevumam konfigurēt var arī maksimālo ātrumu - 80 km/h, 100 km/h vai 120 km/h.

Foto: Publicitātes attēls