Elektriskie līmenī - Lexus RZ un BMW iX1 iztur EuroNCAP testus (+ VIDEO)

Foto: Ekrānbilde no Youtube.com
iAuto | 07.09.2023

Elektriskās piedziņas transportlīdzekļi Lexus RZ un BMW iX1 nokārtojuši EuroNCAP triecientestu eksāmenu, kuros vērtēšana notiek pēc jauniem un stingrākiem kritērijiem.

Lexus RZ, kas pēc uzbūves ir identisks Toyota bZ4X un Subaru Solterra, izturējis Euro NCAP triecientestus pēc jaunākiem un stingrākiem standartiem, saņemot maksimālo novērtējumu piecas zvaigznes. 87 procenti no iespējamajiem punktiem piešķirti par pieaugušo pasažieru un ar viņiem ceļojošo bērnu aizsardzību, 84 procenti par gājēju un velosipēdistu aizsardzību un 81 procents par standarta aprīkojumu ar palīgsistēmām.

Identisku novērtējumu saņēma arī pilnībā elektriskais BMW iX1, kas, tāpat kā tā iekšdedzes motoru brālis (X1) pērn, arī tika novērtēts ar piecām zvaigznēm, vadoties pēc 2022.gada rezultātiem un veicot dažus papildu izmēģinājumus pēc jaunajiem standartiem.

Viens no pārsteigumiem par kuru EuroNCAP runā savā atskaitē, ir atklājums, ka spēki, kas iedarbojas uz krūtīm sānu trieciena gadījumā atduroties pret stabu vai koku, elektriskā transportlīdzekļa avārijā ir spēcīgāki nekā tad, ja sadursmi piedzīvo automobilis ar tradicionālo dzinēju.