Dienvidkoreja atdos ražotājam 2500 valstī neielaisto dīzeļgeitas "Audi" un "VW"
Dienvidkoreja nosūtīs atpakaļ uz Vāciju 2500 jauno "Audi" un "Volkswagen" automobiļu, kas jau no 2016.gada uzglabājas Phjonthekas ostā un netiek ielaisti valstī sakarā ar dīzeļgeitas skandālu.
Mediji vēsta, ka 1300 automašīnas jau nosūtītas uz Vāciju, bet vēl 1200 tiks atgrieztas aprīlī. Pavisam šajā ostas stāvvietā sakrājušies vairāk nekā 10 000 vācu zīmolu automobiļu.
Dienvidkoreja apturēja "Volkswagen" produkcijas pārdošanu 2016.gada beigās, anulējot sertifikātus 80 modeļiem un to modifikācijām, kā arī nosakot ražotājam soda sankcijas 17,8 miljardu vonu (aptuveni 16,06 miljonu dolāru) vērtībā.
Dienvidkoreja nav vienīgā valsts, kur Volkswagen koncerns saskaras ar problēmām dīzeļgeitas sakarā - tiek lēsts, ka tikai Amerikas Savienotajās Valstīs vien atrodas aptuveni pusmiljons „Volkswagen” ar blēdīgo programmatūru, kas pazemināja kaitīgo izmešu daudzumu atgāzu pārbaudes laikā, bet visā pasaulē šādu automobiļu ir aptuveni 11 miljoni.
Ekspertu aprēķini liecina, ka „dīzeļgeitas” seku likvidēšana „Volkswagen” koncernam izmaksās vismaz 15 miljardi dolāru.

Foto: Ekrānšāviņš no Youtube.com
LASI VĒL
- ASV “Jaguar” sporta auto pabrauc zem autobusa; smagi cietušo nav (+ VIDEO)
- Kā Neste Easy Charge atpazīs tavu elektromobili? (+ VIDEO)
- Arī igauņiem "Rail Baltica" pabeigšanai trūkst finansējums; ministrs optimistisks (+ VIDEO)
- BMW un pikaps - Ļoti smaga avārija Madonas novadā, iespējams pat 180 km/h ātrumā (+ VIDEO)
- Igaunijā plāno celt kodolreaktoru; Latvija tādu iespēju neizslēdz (+ VIDEO)
- EP deputāts: Eiropa ir visatkarīgākā no naftas un gāzes, kas nāk caur Hormuza šaurumu (+ VIDEO)
- Kādēļ strauji audzis pieprasījums pēc Honda ģeneratoriem? (+ VIDEO)
- Degvielas cenas Latvijā – zemākas nekā vidēji ES (+ VIDEO)
- Degvielas cenas 19.3.2026: Dīzelis 1.957 un 95 benzīns 1.707 EUR. Ir +42 centi kopš 1.3.2026 (+ VIDEO)
- Cik ilgi Latvijas valsts ceļi neatjaunos vēl 110 km/h uz Rīgas-Jūrmalas šosejas — jau 19.03.2026?
