Desmit lietuviešus aiztur aizdomās par automašīnu zādzībām Vācijā
Lietuvā un Vācijā šonedēļ aizturēti desmit lietuvieši, kas tiek turēti aizdomās par dārgu automašīnu zādzībām Vācijā, otrdien paziņojusi Lietuvas policija.
Kā preses konferencē norādījis Kauņas apriņķa galvenā policijas komisariāta priekšnieks Darjus Žukausks, astoņi cilvēki pirmdien aizturēti Kauņā un Viļņā, bet vēl divi - Vācijā. Aizturēto skaitā ir arī organizētā grupējuma līderis
Šā grupējuma darbības nodarītais kaitējums pārsniedz pusotru miljonu eiro.
Pēc policijas rīcībā esošajiem datiem, trijās Vācijas federālajās zemēs privātpersonām un uzņēmumiem kopumā nozagtas piecpadsmit šā un pagājušā gada ražojuma "BMW" un "Mercedec-Benz" markas mašīnas, kuru vērtība svārstās no 60 000 līdz 170 000 eiro. Zagtos automobiļus noziedznieki nogādājuši Lietuvā, un daļa no tām izjaukta, lai detaļas pārdotu.
Daļu no šiem automobiļiem izdevies atrast Vācijā, Polijā un Lietuvā.
Izmeklētāji vēl cenšas noskaidrot, vai aizturētie autozagļi nav darbojušies arī citās Eiropas valstīs.
Kauņas apgabala prokuratūras virsprokurors Darjus Valkavičs pastāstījis, ka šis noziegums izmeklēts kopš gada sākuma, iesaistot visus starptautiskos tiesībsargājošo iestāžu saziņas līdzekļus, izveidojot kopīgu izmeklēšanas grupu no Lietuvas un Vācijas izmeklētājiem, rīcības koordinēšanai organizējot tikšanās Eiropas Savienības (ES) tiesu iestāžu sadarbības aģentūrā "Eurojust" un Vācijā, izdodot Eiropas izmeklēšanas orderi un vēlāk arī Eiropas aresta orderus.
"Nereti mēdz teikt, ka noziedzībai nav robežu, bet arī izmeklēšanai nav robežu - šis gadījums apliecina, ka kopīga policijas, prokuratūras, tiesas un Vācijas amatpersonu rīcība vainagojusies ar lieliem panākumiem," viņš sacījis.
Aresta ordera likumība vēl jāapstiprina Kauņas pilsētas rajona tiesai. Vēlāk notiks tiesas procesi par personu izdošanu ārvalstij.

Ilustratīvs attēls Foto: iAuto.lv
LASI VĒL
- Pašgājēju velosipēdi turpmāk nedrīkstēs pārvietoties pa ietvēm (+ VIDEO)
- Vismazākais rūķītis. Toyota Aygo X hibrīda tests Latvijā (+ VIDEO)
- Cik maksā degviela pirms samazinātās akcīzes? Cenas 28.3.2026: Dīzelis 2.117 un 95 benzīns 1.797EUR (+ VIDEO)
- VIDEO EKSPERIMENTS: Apdzenot kravas auto ar mikroautobusu – “dūša papēžos”; teju visi šoferi apdzīšanas manevru veic potenciāli bīstami (+ VIDEO)
- Kāpēc “Renault 4” konkursā “Latvijas Gada auto 2026” palika “Renault 5” ēnā (+ VIDEO)
- Kopā ar Goodyear. Cooper riepas atgriežas ar jauniem modeļiem (+ VIDEO)
- Kā rīkoties, ja uz ceļa pēkšņi izskrien dzīvnieks? Skaidro speciālisti (+ VIDEO)
- Ceļu satiksmes drošības padome nosaka prioritātes šim gadam (+ VIDEO)
- Mazs, bet nepatīkams negadījums Dubultu prospektā pie kura vainojama ir arī nepietiekama infrastruktūra (+ VIDEO)
- Gatavojiet hronometrus! FIA ECO rallija kausa posms šogad notiks arī Latvijā (+ VIDEO)
