Bijušajam "Volkswagen" augsta līmeņa vadītājam ASV "dīzeļgeitas" lietā piespriests septiņu gadu cietumsods
ASV tiesa trešdien piespriedusi bijušajam Vācijas autoražotāja "Volkswagen" augsta līmeņa vadītājam Oliveram Šmitam septiņu gadu cietumsodu par viņa lomu tā dēvētajā dīzeļgeitas skandālā.
Šmitam, kurš no 2012.gada līdz 2015.gada martam vadīja "Volkswagen" ASV normatīvo atbilstību biroju, Detroitas federālās tiesas tiesnesis izdevis arī rīkojumu soda naudā samaksāt 400 000 dolāru (339 500 eiro).
Šmits jau augustā atzina savu vainu viņam izvirzītajās apsūdzībās krāpniecībā un nelikumīgu darbību plānošanā. Viņš piekritis, ka pēc sava soda izciešanas viņš tiks deportēts uz Vāciju.
Augustā šī pati tiesa piesprieda "Volkswagen" inženierim Džeimsam Liangam 40 mēnešu cietumsodu un soda naudu 200 000 dolāru apmērā par viņa lomu šajā skandālā.
"Volkswagen" 2015.gada septembrī izraisīja globālu skandālu, kad uzņēmums atzina, ka pasaulē līdz pat 11 miljoniem automašīnu aprīkoti ar konkrēta tipa dīzeļdzinējiem, kam uzstādīta kaitīgo izmešu falsificēšanas programmatūra.

Foto: Ilustratīvs attēls
LASI VĒL
- Jaunais Mercedes GLB startēs kā 100% elektromobilis (+ VIDEO)
- Ko nevar celt, to var vest! B kategorijas furgonu salīdzinošais tests (+ VIDEO)
- ZZS prasa disciplinārlietu par nepabeigto "Rail Baltica" tilta balstu (+ VIDEO)
- Rosina Liepājas šosejai izbūvēt četras joslas; šķērslis – naudas trūkums (+ VIDEO)
- CSDD: Transportlīdzekļu īpašniekiem nav pamata satraukumam (+ VIDEO)
- Meitene nenogaida, šoferis neapstājas (+ VIDEO)
- Liepājā sagaidīts miljoniem eiro vērtais robežsardzes patruļkuģis (+ VIDEO)
- iAuto padoms: Vai vajag sildīt auto motoru ziemā, pirms sāc braukt? (+ VIDEO)
- Vēja parki: izbijušais ministrs Plešs skaidro, kādēļ Latvija atpaliek no Igaunijas un Lietuvas (+ VIDEO)
- iAuto TESTS: Jaunāko 30 auto atpakaļskata kameru tests nakts apstākļos (+ VIDEO)
